DUISStudentiemDarbiniekiemProjektiKontakti
A+
DUISStudentiemDarbiniekiemProjektiKontakti
dalies:
drukā:
FakultāteHumanitāro un sociālo zinātņu fakultāte
Iegūstamais grādshumanitāro zinātņu maģistra grāds literatūrā un lingvistikā
Studiju veidspilna laika studijas
Studiju ilgums2 gadi
Studiju kursu aprakstiStudiju kursu apraksti

Uzņemšanas prasības

  • bakalaura grāds filoloģijā vai tam pielīdzināmā 2. līmeņa augstākā profesionālā izglītība (pirma cikla profesionālāaugstākā izglītība) latviešu, angļu vai krievu filoloģijas jomā;
  • konkursā piedalās ar gala/valsts pārbaudījumu vidējo atzīmi;
  • studijām angļu valodā: angļu valodas zināšanas vismaz B2 līmenī.

Programmas uzdevumi

Sniegt akadēmisko izglītību, paplašinot zināšanas filoloģijā, sekmēt prasmju nostiprināšanu zinātniski pētnieciskajā darbā filoloģijas nozarē.

Studiju programmas saturs

Obligātie studiju kursi ir organizēti divās kursu kopās: Filoloģija un didaktika, Filoloģijas lietišķie aspekti. Kursu kopas tiek realizētas moduļos (latviešu filoloģija, angļu filoloģija, krievu filoloģija un salīdzināmā filoloģija) ar obligātajiem jaunajiem kursiem, piem., Mūsdienu teorētiskās pieejas humanitārajās zinātnēs, Zinātnisko pētījumu metodoloģija. Programmas praktiskās ievirzes stiprināšanai ir studiju kursi Valodas apguves lingvistiskie aspekti, Diskursīvās prakses mūsdienu valodniecībā, Tulkošanas praktikums, Lingvistiskā ekspertīze, Valodu kursu vadīšana. Programmā tiek piedāvāti studiju kursi, kuri pakārtoti specializācijai attiecīgajā modulī. Šo kursu saturs iekļauj trīs galvenos specializācijas virzienus: valodniecību, literatūrzinātni un kulturoloģiju. Pamatuzsvars ir likts uz valodas un literatūras vēstures un teorijas kursiem, starpdisciplinārajiem pētījumiem, jaunlaiku attīstības tendencēm zinātnē, kas padziļina teorētiskās zināšanas un praktiskās prasmes izvēlētajā zinātnes nozarē un apakšnozarē, sniedz izpratni par izvēlēto zinātnes nozares un apakšnozares problēmu aspektiem.

Studiju laikā Tu apgūsi

dažādas literatūras, valodas, folkloras un kultūras uztveres un pētniecības metodes; padziļinātas zināšanas latviešu literatūras un valodas vēstures, teorijas un kritikas laukā; mūsdienīga izpratne par literāro un kultūras procesu; analītiskas zināšanas valodniecības un literatūrzinātnes jomā; maģistra darba izstrāde, plaši un dziļi priekšstati par izvēlēto pētniecisko tēmu.

Sekmīgi absolvējot programmu ir iespēja

  • kļūt par konkurētspējīgiem filologiem un iekļauties Latvijas un ES darba tirgū izglītības, kultūras u. c. jomās;
  • turpināt studijas Daugavpils Universitātes doktora studiju programmā „Valodu un literatūras studijas” vai citās Latvijas un ārvalstu augstskolās.

Programmas direktore

Dr.philol., prof. Elvīra Isajeva
E-pasts: elvira.isajeva@du.lv