DUISStudentiemDarbiniekiemProjektiKontakti
A+
DUISStudentiemDarbiniekiemProjektiKontakti

01.04.2023.-30.06.2023. PROJEKTĀ “UZ NANOMATERIĀLIEM BALSTĪTA ELEKTROĶĪMISKĀ SENSORA IZSTRĀDE ŪDEŅRAŽA PEROKSĪDA NOTEIKŠANAI” (Vien. Nr. 1.1.1.2/VIAA/4/20/743)

30.06.2023
dalies:
drukā:

Ņemta dalība konferencē “5th International Conference PHOTONICS RIGA 2023” 2023. gada 20.-21. aprīlī, Rīgā. Tika prezentēts pētījums “Fabrication of patterned ZnO nanorod arrays” posteru sesijā. Tika noklausīti referāti par jaunu funkcionālo materiālu sintēzi, to fizikālo īpašību izpētes metodēm, mākslīgā intelekta pielietošanas iespējām un jaunākajiem pētījumiem fotonikā un kosmosa zinātnē. Konferences ietvaros apmeklēta Baldones Observatorija un pasaules līmeņa optisko šķiedru ražošanas uzņēmums “Lightguide Optics International”.

Tika apmeklēta starptautiska zinātņietilpīgo tehnoloģiju konference “Deep Tech Atelier 2023” 2023. gada 20.-21. aprīlī, Rīgā. Konference pulcēja vairākus simtus dalībnieku – industrijas ekspertus, investorus, pētniecības organizācijas, zinātniskos jaunuzņēmumus, valsts pārvaldes pārstāvjus un citus interesentus. Gūtas jaunas zināšanas par jaunākajiem atklājumiem dažādās jomās, par uzņēmēju veiksmes stāstiem un iespējām. Dalība šajā konferencē pavēra plašas tīklošanās iespējas, tika nodibināti daudzi jauni kontakti ar zinātniskajiem pētniekiem un dažu uzņēmumu pārstāvjiem. Kopā ar PhotonicsFinland un PhotonicSweden Deep Tech Atelier ietvaros notika Ziemeļvalstu Optikas un Fotonikas (NOP) konference, kur galvenā uzmanība tika pievērsta kvantu, optisko šķiedru, sensoru un attēlveidošanas jautājumiem, un tā notika divās paralēlās sesijās – industrijas un akadēmijas.

Tika ņemta dalība konferencē “9th International Conference on New Trends in Chemistry ” 2023. gada 19.-21. maijam, Skopjē. Tika prezentēts pētījums “Assessment of oxidative stress by detection of H2O2 in rye samples using a multielectrode electrochemical sensor” posteru sesijā. Noklausīti referāti par jaunu funkcionālo materiālu sintēzi, to fizikālo īpašību izpētes metodēm un jaunākajiem pētījumiem materiālzinātnes, analītiskās ķīmijas un vides zinātnes jomās.

Ņemta dalība vienas pilnas dienas vasaras skolā “Summer School: Machine Learning and Biosensing” un konferencē ” 33rd Anniversary World Congress on Biosensors – Biosensors 2023″ no 2023. gada 5. jūnija līdz 8. jūnijam, Pusanā (Dienvidkorejā). Mašīnmācīšanās tehnoloģijas ir izraisījušas būtiskas pārmaiņas visās mūsu sabiedrības jomās, un šīs jaudīgās uz datiem balstītās metodes tiek izmantotas arī elektroķīmisko sensoru un biosensoru nozarēs. Vasaras skolas gaitā tika sniegtas praktiskas metodes un piemēri, kā integrēt mašīnmācību pētījumos, datu analīzē un biosensēšanas sistēmu iespēju paplašināšanā. Savukārt, Pasaules biosensoru kongress ir lielākā un visplašāk atpazīstamā konference sensoru jomā, kas ik reizi pulcē aptuveni tūkstoš dalībniekus no uzņēmumiem, akadēmiskajām un valdības organizācijām. Tika noklausīti referāti par jaunākajiem pētījumiem bioelektronikā, valkājamo un implantējamo biosensoru jomā, nanobiosensoru un dažādu nanomateriālu sintēzē un pielietošanā. Tika pievērsta uzmanība dažādām sensoru izgatavošanas metodēm, multisensoro sistēmu izstrādei un komerciāli pieejamiem biosensoriem. Tika gūtas jaunas zināšanas imūnsensoru, uz CRISPR tehnoloģiju balstītu sensoru, enzīmsensoru, nukleīnskābju un aptasensoru jomās.

Tika ņemta dalība konferencē V Pasaules latviešu zinātnieku kongresā “Zinātne Latvijai”  2023. gada 28.-29. jūnijā, Rīgā. Kongresa ietvaros ar savām zināšanām un prasmēm dalījās simtiem Latvijas un diasporas zinātnieku. Tika izvirzītas trīs centrālās kongresa “Zinātne Latvijai” tēmas – Zinātnes ietekme, Digitālā transformācija un Zaļā pārveide.

Visu apmeklēto konferenču gaitā tika veicināti tīklošanās pasākumi, kura laikā tika nodibināti jauni kontakti ar citu Latvijas un ārzemju universitāšu zinātniekiem un uzņēmējiem, apspriestas sadarbības iespējas. 

Tīklošanās un pieredzes apmaiņas brauciens dibināšana Viļņas Universitātē. Vizītes laikā tika gūtas zināšanas par jaunākajiem pētījumiem bio un nanotehnoloģiju jomā, funkcionālo materiālu sintēzē, elektroķīmiskajā materiālzinātnē.

Tika apkopoti, apstrādāti un analizēti iegūtie eksperimentālie dati, uz to bāzes tika sagatavoti un iesniegti izskatīšanai publicēšanai divi zinātniskie raksti:

  • raksts “Selective patterned growth of ZnO nanoneedle arrays” iesniegts “Latvian Journal of Physics and Technical Sciences” žurnālā.
  • raksts “Assessment of oxidative stress by detection of H2O2 in rye samples using a CuO and Co3O4 nanostructure based electrochemical sensor” iesniegts žurnāla Chemosensors tematiskajā izdevumā “10th Anniversary of Chemosensors—Section ‘Electrochemical Devices and Sensors”.

Izveidots multisensoru sistēmas prototips, kas var veikt mērījumus vienlaicīgi ar vairākiem darba elektrodiem.

Papildu informācija:

G.Liberta Inovatīvās mikroskopijas centra vadošā pētniece Irēna Mihailova

Irena.mihailova@du.lv