DUISStudentiemDarbiniekiemProjektiKontakti
A+
DUISStudentiemDarbiniekiemProjektiKontakti

Pieteikšanās Erasmus+ apmaiņas STUDIJĀM un PRAKSEI ir sākusies

08.02.2022
dalies:
drukā:

Student, Tev ir lieliska iespēja iegūt starptautisku pieredzi, iepazīties ar jauniem draugiem no visas pasaules, iemācīties jaunu svešvalodu un iegūt labi atalgotu darbu!

Tiešsaistes pieteikums jāaizpilda šeit. Izvēlies Outgoing exchange programmes, klikšķini uz Erasmus STUDIES vai Erasmus TRAINEESHIP.

Iesniegšanas termiņi:

! Studijām 2022.gada rudens semestrī  – 15. marts;

! Praksei (brīvprātīgā prakse 2022. gada vasarā (jūlijs, augusts), kvalifikācijas prakse 2022.gada rudens semestrī, neseno absolventu prakse (tiem, kuri absolvē 2022.gada jūnijā) – 15. aprīlis.

Erasmus+ programma ir pieejama pilna laika studējošajiem visos studiju virzienos bakalaura, maģistra un doktora studiju līmeņos.

STUDIJU MOBILITĀTE

Lai veiksmīgi varētu organizēt apmaiņas studijas ārvalstīs, laicīgi izvēlies sev piemērotāko ārvalstu partneraugstskolu. Ar sarakstu iepazīsties šeit. DU studiju programmas kursiem pilnībā vai daļēji jāsakrīt ar izvēlētās partneraugstskolas piedāvātajiem studiju kursiem! 

Visi Erasmus+ studenti saņem stipendiju. Minimālais stipendijas apmērs mēnesī ir 580.00 EUR. Finansējums atkarīgs no valsts uz kuru Tu dosies.

Studijas ārvalstīs ir bez maksas.

PRAKSES MOBILITĀTE

 1. Brīvprātīgā prakse – studiju jomas prakse no studijām brīvā laikā (piedalās akadēmisko un profesionālo studiju programmu studenti).
 2. Kvalifikācijas prakse – tā ir obligāta studiju programmas sastāvdaļa un notiek saskaņā ar studiju grafiku.
 3. Neseno absolventu prakse – atlase notiek pēdējā semestrī pirms absolvēšanas un prakse jāīsteno un jāpabeidz ārvalstīs viena gada laikā no grāda iegūšanas.

Prakses organizācija ārvalstīs var būt jebkura publiska vai privāta organizācija, kas ir aktīva darba tirgū vai izglītības, apmācības un jaunatnes jomās. Šāda organizācija var būt, piemēram:

 • valsts vai privāts, mazs, vidējs vai liels uzņēmums (tostarp sociālie uzņēmumi);
 •  publiska struktūra vietējā, reģionālā vai valsts līmenī;
 • sociālais partneris vai cits darba dzīves pārstāvis, tostarp tirdzniecības kameras, amatnieku/profesionālās apvienības un arodbiedrības;
 • pētniecības institūts;
 • fonds;
 • skola/institūts/izglītības centrs (jebkurā līmenī, sākot no pirmsskolas līdz augstākā līmeņa vidējai izglītībai un ieskaitot profesionālo un pieaugušo izglītību);
 • bezpeļņas organizācija, apvienība, NVO;
 • struktūra, kas sniedz karjeras virzības, profesionālās konsultēšanas un informēšanas pakalpojumus;

Prakses pieteikuma beigās būs jāpievieno arī CV angļu valodā, motivācijas vēstule angļu valodā un apliecinājuma vēstule no uzņemošās iestādes.

Prakses organizācija ir ļoti laikietilpīgs un darbietilpīgs process, tāpēc ar uzņemošo iestādi ir jāsāk sazināties ļoti laicīgi, lai uz pieteikuma iesniegšanas brīdi apliecinājuma vēstule jau būtu sagatavota.

Esi aktīvs! Izmanto iespēju!

Papildu informācija

Inese Hodanova

Projekta koordinatore

T: 26078272

E-pasts: erasmus@du.lv