DUISStudentiemDarbiniekiemProjektiKontakti
A+
DUISStudentiemDarbiniekiemProjektiKontakti
15.02.2021 - 30.03.2021
dalies:
drukā:

No 15. februāra līdz 31. martam Bibliotēkas lasītavas gaitenī (Parādes ielā 1) skatāma grāmatu izstāde RAKSTNIEKAM JURIM ZVIRGZDIŅAM — 80

Rakstnieks Juris Zvirgzdiņš dzimis 1941. gadā Rīgā. Studējis Latvijas Valsts universitātē Vēstures un filoloģijas fakultātē. Rakstījis lugas, miniatūras, stāstus un esejas. Sarakstījis 33 grāmatas bērniem (divas kopā ar Ingunu Cepīti), 6 grāmatas pieaugušajiem. Vairākos darbos aizraujošā veidā bērni un jaunieši tiek iepazīstināti ar dažādām kultūrvietām Rīgā un vēsturiskiem notikumiem – pirmās Ziemassvētku egles stāsts, Amerikas Savienoto Valstu vēsture, Austrijas komponistu mūzika un citas tēmas. Viens no spilgtākajiem bērnu grāmatu tēliem ir lācītis Tobiass. Rakstnieka ieguldījums bērnu literatūrā novērtēts ar daudzām godalgām. Autora darbi tulkoti somu, itāļu, lietuviešu, armēņu un citās valodās. J. Zvirgzdiņa darbus bērniem ilustrējuši vairāki pazīstami latviešu mākslinieki – Aleksejs Naumovs, Anita Paegle, Reinis Pētersons, Gita Treice, Gundega Muzikante un citi.

Izstādes mērķis:

Iepazīstināt bibliotēkas lietotājus un visus interesentus ar vienu no spožākajiem rakstnieķiem latviešu literatūrā Juri Zvirgzdiņu.

Izstādes nodaļas:

Biogrāfiskās piezīmes
Literārie darbi
Publikācijas periodiskajos izdevumos
Daugavpils Universitātes pētījumi par Juri Zvirgzdiņu

Izmantotā literatūra:

Latviešu rakstniecība biogrāfijās, R, 2003.

Elektroniskie resursi:

https://www.literatura.lv/lv/person/Juris-Zvirgzdins/874413
http://www.laligaba.lv/index.php/lv/juris-zvirgzdins
Letonika

Papildu informācija:
Nataļja Zeile
Bibliotēkas lasītava
e-pasts: natalja.zeile@du.lv