DUISStudentiemDarbiniekiemProjektiKontakti
A+
DUISStudentiemDarbiniekiemProjektiKontakti
19.12.2023
dalies:
drukā:

Otrdien, 2023. gada 19. decembrī plkst. 16.00 Daugavpils Universitātes (DU) koncertzālē, Vienības ielā 13, izskanēs Ziemassvētku koncerts Tevī gaisma lai dzimst!.

Turpinot tradīciju, Adventes laikā DU Mākslu katedras studējošie un docētāji organizē Ziemassvētku koncertu Tevī gaisma lai dzimst!. Koncertā tiks izpildīti un atskaņoti dažādu mūzikas žanru ārzemju un latviešu komponistu skaņdarbi: no baroka dižgara Johana Sebastiāna Baha kompozīcijām, franču romantiķa Sezāra Franka Panis Angelicus līdz 20. gadsimta skaņražu opusiem, arī latviešu komponista Jāņa Lūsēna melodiskās dziesmas. Ceļosim laikā un telpā, iepazīstot klasiķu un romantiķu komponistu daiļradi!

Koncerta programmā iekļautie skaņdarbi atgādinās populārās Ziemassvētku melodijas saksofonu ansambļa izpildījumā, atklās DU studējošo virtuozās saspēles tehniskās un tembrālās iespējas, sākot no gaišas lirikas līdz pat virtuozi emocionālai spriedzei un spirgtam žanriskumam. Svētku muzikālo noskaņu papildinās studējošo sacerētais skaņdarbs – alūzija par pasaulslavenās Franča Grūbera Klusā nakts, svētā nakts melodiju. Savukārt populāro dziesmu Have Yourself a Merry little Chrismas klausīsimies muzikālā trio izpildījumā – romantiskā skaņuraksta un mūsdienu muzikālās izteiksmības organiskā savienībā, kas neatstās vienaldzīgu nevienu klausītāju.

Diriģenta Jāņa Kokina vadībā skanēs Raimonda Tigula un Ārija Škepasta dziesmas DU jauktā kora DUalis izpildījumā.

Būsit gaidīti Ziemassvētku koncertā!

Papildu informācija:

DU Humanitāro un sociālo zinātņu fakultātes

Mākslu katedras prof. Ēvalds Daugulis