DUISStudentiemDarbiniekiemProjektiKontakti
A+
DUISStudentiemDarbiniekiemProjektiKontakti

Topošo pirmsskolas skolotāju plenērs “Pasaule bērnu acīs”

21.06.2024
dalies:
drukā:

Starptautiskās bērnu aizsardzības dienas noskaņās tika aizvadīts programmas “Pirmsskolas skolotājs” 1.kursa studējošo plenērs “Pasaule bērnu acīs”, kura ietvaros topošajām skolotājām bija iespēja paskatīties uz pasauli citādāk –  vērojot un novērtējot apkārtējo pasauli kā rosinošo, atbalstošo un attīstošo vidi mūsu bērniem.

Plenēru atbalstīja arī PBSP “Dizains” 3.kursa studējošie, kas topošās pirmsskolas skolotājas un arī docētājas Annas Stalidzānes vadībā ar saviem krāšņajiem darbiem veicināja radošo domu lidojumu.

Nereti kādās svinīgās uzrunās dzirdam, ka bērni ir mūsu nākotne, bet vai ikdienā bieži aizdomājamies par to, vai bērni jūtas laimīgi pieaugušo radītā vidē, vai pietiekami darām un ieguldām bērnu nākotnē jau šodien? 

Iedvesmojoties dabā un atklājot savas domas gleznojot, studējošie, kā arī viņu bērni, apliecināja, ka ģimene un skolotāji ir bērna pirmie un svarīgākie dzīves pieredzes veidotāji, un ka bērnībā iegūtās prasmes un attieksmes veido katra bērna personību un ietekmē to, cik prasmīgi un veiksmīgi viņi būs nākotnē.

Ikvienam no mums ir iespēja izvēlēties ko un kādā veidā radīt, vienlaicīgi aizdomājoties par to, vai pieaugušo radītais saturs ir pietiekams un apmierinošs, lai nodrošinātu vienu no svarīgākajām bērna tiesībām – “būt mīlētam, cienītam, vajadzīgam un aprūpētam, brīvi paust savu viedokli un būt uzklausītam”.

Pasākuma mērķis ir izcelt bērnu tiesības uz labestīgu, mierīgu un drošu vidi, kurā nav vietas naidam, neiecietībai vai izstumtībai atkarībā no bērna etniskās, reliģiskās vai kādas citas piederības. Pieaugušo rokās ir iespēja nodrošināt bērniem laimīgu bērnību, lai viņu un arī apkārtējo cilvēku acīs atspoguļojas labestīga, taisnīga un cilvēciska pasaule.

Darbu galerija

Pirmā līmeņa (īsā cikla) profesionālās augstākās izglītības studiju programmas “Pirmsskolas skolotājs” direktore

Dr.psych., Mg.ed., docente Aļona Korniševa

e-pasts: alona.korniseva@du.lv

tālr. 26219848