DUISStudentiemDarbiniekiemProjektiKontakti
A+
DUISStudentiemDarbiniekiemProjektiKontakti
13.01.2022
dalies:
drukā:

2021. gada 13. janvārī  noslēdzies tradicionālais ikgadējais Daugavpils skolēnu radošo darbu ziemas konkurss. Šogad Ziemassvētku un Jaungada apsveikumu konkurss notika jau otro reizi e-formatā. Konkursu organizēja DU HF Krievu valodas un kultūras centrs sadarbībā ar Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldi. Konkurss norisinājies pilsētas skolās no 2021. gada 13. decembra līdz 2022. gada 7. janvārim. Konkursa mērķis ne tikai iepazīstināt skolēnus ar Ziemassvētku un Jaungada savas ģimenes tradīcijām dažādās kultūrās, bet arī iesaistīt skolēnus jaunrades procesā, lai ar drosmi un interesi viņi izmantotu iztēli, gūtu pārliecību par savām spējām, apgūtu ko jaunu, radītu idejas un tās īstenotu.

Noslēguma posmā vērtēšanai tika iesniegti 109 darbi. 22 no tiem 1.-3. kl.  vecuma grupā, 33 darbi no 4. – 6. kl. skolēniem, kā arī 54 darbi 7.-9. kl. skolēnu vecuma grupā. Darbi tika vērtēti divās nominācijās: Priecīgus Ziemassvētkus! (pašdarināto apsveikuma kartiņu apakškonkurss) un Jaungada pārsteigums (pašdarināto dāvanu apakškonkurss). Konkursā piedalījās 12 Daugavpils pilsētas skolas un Laucesas pamatskola.

Konkursa dalībnieki demonstrējot prasmes un iedvesmu no mācību stundās apgūtā, gan sākumskolas, gan pamatskolas audzēkņi pēdējos mēnešus rūpīgi loloja un īstenoja savas idejas, lai janvārī tās piedāvātu pilsētas konkursam. Katrs darbs atspoguļo tā autora radošo izpausmi. Konkursā piedalījās 1.- 9. klases izglītojamie, kas bija radījuši dažādus suvenīrus, rotaslietas, dekorus, atklātnes un pat saldus pārsteigumus (žēl, kā žūrija nevarēja to nogaršot!) un citas lietas.

Visi jaunie mākslinieki un viņu pedagogi pelnījuši uzslavu, tāpēc konkursa žūrija, izvērtējot konkursa darbus, tajos ieguldīto darbu, ideju oriģinalitāti un tehnisko risinājumu, nolēma piešķirt veicināšanas balvas un diplomus uzvarētajiem katrā no vecumu grupām un atzīmēt skolotājus  ar DU Krievu valodas un kultūras centra, Daugavpils Izglītības pārvaldes   Pateicības rakstiem.

Konkursa darbus var apskatīt virtuālajā izstādē, apmeklējot DU Krievu valodas un kultūras centra lapu Facebook

Papildus informācija:
KVKC vadītāja Elvīra Isajeva

Tālr. 26895164