LV
LV
EN
DUISStudentiemDarbiniekiemProjektiKontakti

Programmas “Pirmsskolas skolotājs” studējošie gūst starptautisko pieredzi Erasmus+ kombinētā intensīvā programmā (BIP) “Sociālo un emocionālo prasmju attīstīšana”

12.05.2026
dalies:
drukā:

2026. gada 20.-24. aprīlī Panevēžas koledža (Lietuva) pulcēja studējošos no Latvijas, Polijas un Lietuvas Erasmus+ kombinētā intensīvā programmā (BIP) “Developing Social and Emotional Skills”, lai padziļinātu zināšanas par sociālo un emocionālo prasmju attīstību pirmsskolas izglītības jomā.

Daugavpils Universitātes īsā cikla profesionālās augstākās izglītības studiju programmas “Pirmsskolas skolotājs” 1. kursa nepilna laika 8 studējošās – Inese Altāne, Krista Rišņivecka, Jana Sultaure, Vanessa Bauska, Melisa Doloresa Ņūberija, Rute Dolinčuka, Elizabete Anna Blaua un Jeļena Zaharova – sadarbībā ar citu ārvalstu augstskolu studējošajiem pilnveidoja savu profesionālo kompetenci sociāli emocionālajā mācīšanās un apguva innovatīvas metodes pirmsskolas izglītības jomā.

Programmas virtuālajā komponentē 16. aprīlī studējošās piedalījās lekcijā par starpkultūru komunikāciju, kas palīdzēja viņām labāk izprast dažādu kultūru īpatnības. Savukārt fiziskās mobilitātes laikā no 20. līdz 24. aprīlim Paņevēžas koledžā notika dažādas praktiskas aktivitātes un mācību vizītes bērnudārzos “Vaivorykštė”, “Dobilas”, “Liepaitė”, kā arī tikšanās ar pirmsskolas izglītības speciālistiem.

Papildus akadēmiskajām zināšanām programma veicināja sadarbību starptautiskās komandās, stiprināja komunikācijas, radošās un kritiskās domāšanas prasmes.

Studējošajām bija iespēja gūt vērtīgu pieredzi sociāli emocionālajā jomā un labāk izprast sociāli emocionālo prasmju nozīmi darbā ar bērniem. Praktisko aktivitāšu laikā studējošās darbojās ar interaktīvo galdu, novērojot, kā krāsa maina noskaņu un sajūtas, iepazinās ar Kimochi lellēm, Numiconu, Bee-Bot robotiņu un to, kā tos izmantot darbā ar bērniem.

Sekojot līdzi mūzikas skolotājas stāstam bija iespēja KUSTĒTIES, DEJOT, SPĒLĒT uz paštaisītām bungām, VEIDOT savu izdomātu dzīvnieku un drošu vietu tam, kas lika aizdomāties par bērna sajūtām un drošības nozīmi, ZĪMĒT un RUNĀT par to, kas dara mūs laimīgus un kas palīdz labāk saprast sevi un citus.

Pēc studējošo atziņām, dalība Erasmus+ programmā deva viņām vērtīgu pieredzi un daudz jaunu ideju darbam ar bērniem. “Mēs vēlreiz pārliecinājāmies, cik svarīgi ir runāt ar bērniem par emocijām un palīdzēt viņiem tās saprast. Daudzas aktivitātes paņemsim savam darbam, īpaši saistībā ar emocijām un mācīšanos caur spēli”.  

Programmas ietvaros studējošās attīstīja profesionālos kontaktus un ieguva praktisko pieredzi, kas ir svarīga topošajiem un esošajiem pirmsskolas izglītības pedagogiem.

Papildu informācija:
Īsā cikla profesionālās augstākās izglītības studiju programmas “Pirmsskolas skolotājs” direktore
Dr.psych. Aļona Korniševa
e-pasts: alona.korniseva@du.lv