DUISStudentiemDarbiniekiemProjektiKontakti
A+
DUISStudentiemDarbiniekiemProjektiKontakti

Profesionālās maģistra studiju programmas Māksla maģistra darbu izstāde KAS PADARA MŪSU DZĪVI AKTĪVU?

24.04.2024
dalies:
drukā:

No 25. aprīļa līdz 25. maijam Daugavpils Universitātē (Vienības ielā 13) ir apskatāma Humanitāro un sociālo zinātņu fakultātes (HSZF) profesionālās maģistra studiju programmas (PMSP) Māksla maģistra darbu izstāde KAS PADARA MŪSU DZĪVI AKTĪVU?

Izstāde universitātes kultūrtelpā notiek ikgadējo Mākslas dienu ietvaros, šoreiz tai izvēloties dažādas ekspozīcijas vietas – mākslas darbi ir izkārtoti pagrabstāvā, otrā stāva vestibilā un trešā stāva foajē.

Apjomīgo laikmetīgās mākslas izstādi veido astoņu absolventu/profesionālo maģistru mākslā realizētie diplomdarbi studiju programmas specializācijās Glezniecība un Grafika. Izstādes apmeklētājiem ir iespēja vērot autoru radītos konceptuāli, tehnoloģiski un vizuāli daudzveidīgos mākslas darbus, kuri piesaista ar tēlotājmākslā tradicionālu un eksperimentālu autortehniku sintēzi, negaidītu materiālu izvēli, individuālām jaunrades metožu kombinācijām un radīto tēlu sistēmu.

Jaunie mākslas maģistri aktualizē un pozicionē subjektīvu attieksmi un pārdomas gan par globālām mūsdienu pasaules problēmām (dabas piesārņojums, dzīvnieku sugu izzušana cilvēku saimnieciskās dabas rezultātā), gan reflektē par notikumiem Latvijā, gan emocionāli un vizuāli spēcīgi attēlo pārdomas par cilvēka dzīves unikalitāti, vērtībām un ceļu uz savu mērķu realizāciju.

Visus interesentus aicinām apmeklēt PMSP Māksla maģistra darbu izstādi! Novēlam katram atrast savu atbildi uz jautājumu: KAS PADARA MŪSU DZĪVI AKTĪVU? (iespējamie varianti: kustība, komunikācija, māksla…, kuriem aicinām pievienot savējo).

Izstādes kuratore:

Dr.art. Zeltīte Barševska

PMSP Māksla direktore