DUISStudentiemDarbiniekiemProjektiKontakti
A+
DUISStudentiemDarbiniekiemProjektiKontakti

PMSP Māksla maģistrantes Daigas Geižānes darbu izstāde “Vasaras pastaiga”

12.09.2022
dalies:
drukā:

No 8. septembra līdz 8. oktobrim Daugavpils Universitātē (Vienības 13, 2. stāva vestibilā) ir skatāma profesionālās maģistra studiju programmas (PMSP) Māksla specializācijā Glezniecība studējošās Daigas Geižānes radošo darbu izstāde Vasaras pastaiga. Izstādē redzamie darbi tapuši studiju kursa Profesionālā prakse II (plenērs) laikā Mākslu katedras lektores Mg.art. Žannas Vērdiņas vadībā.

Autore plenēra gaitā akrila un jauktā tehnikā radoši atspoguļojusi  vasaras dabā saskatāmās līnijas, formas, faktūras un kolorītu, darbos pievēršot  uzmanību to transformācijām un izmantojot dažādus krāsu izteiksmes līdzekļus, materiālus un mākslas tēlus.

Raksturojot savas izstādes vēstījumu, Daiga saka: Katrs indivīds dažādos dzīves posmos dabu var saskatīt pilnīgi pretēji- kukaiņus uzskatīt vai nu par draudu, vai vasaras vēstnesi. Augs var tikt uzskatīts par nevēlamu nezāli vai pirmo pavasara un dzīvības vēstnesi. Miglā ieskauts rīts sniedz noslēpumainības plīvuru vai gluži pretēji- nomāktību. Daba mums ir tas, ko un kā mēs to jūtam!

Aicinām apmeklēt Daigas Geižānes darbu izstādi Vasaras pastaiga līdz 8. oktobrim. 

Informācija:
Dr.art. Zeltīte Barševska
PMSP Māksla direktore
zeltite.barsevska@du.lv