DUISStudentiemDarbiniekiemProjektiKontakti
A+
DUISStudentiemDarbiniekiemProjektiKontakti

Pieredzes apmaiņa Paisija Hilendarska Plovdivas Universitātē

01.06.2023
dalies:
drukā:

Aprīļa beigās DU Bibliotēkas darbinieces Regīna Tereščenkova, Marija Sivašova un Natālija Makašina Erasmus+ darbinieku mobilitātes programmas ietvaros viesojās Paisija Hilendarska Plovdivas Universitātes (Paisii Hilendarski University of Plovdiv) Bibliotēkā Bulgārijā, kur piecu dienu laikā iepazinās ar universitātes bibliotēkas darbības pieredzi.

DU Bibliotēkas darbinieces iepazinās ar bibliotēkas struktūru, centrālo bibliotēku un vairākām nozaru bibliotēkām, bibliotēkas informācijas sistēmu, bibliogrāfisko ierakstu veidošanu, akadēmiskā personāla citējamības datubāzes veidošanu, starptautisko grāmatu apmaiņu, kā arī prezentēja savu bibliotēku.

Mobilitātes laikā tika vērota lietotāju apkalpošana brīvpieejas nozaru bibliotēkās, krājuma kārtošana, skenēšanas iekārtas darbība, ar kuras starpniecību tiek skenēti visu jaunu grāmatu vāki un grāmatu saturs; skenētais vāks un saturs tiek pievienots bibliogrāfiskajam ierakstam. Grāmatu vāku un grāmatu satura skenēšana ir obligāts elements, skenēto grāmatu saturu studenti un akadēmiskais personāls plaši izmanto attālināto skenēšanas pakalpojumu pieprasījumos.

Mobilitātes laikā savstarpēji dalījāmies pieredzē, kura ir gūta Erasmus+ darbinieku mobilitātes programmas ietvaros dažādu valstu bibliotēkās un diskutējām par mūsdienu bibliotēku izaicinājumiem.

Mobilitātes laikā iepazināmies ar Plovdivas pilsētas vēsturi. Plovdiva ir dibināta 4000. gadus pirms mūsu ēras un tiek uzskatīta par vienu no vecākajām pilsētām pasaulē, tā ir vecāka par Romu un Atēnām. Bija iespēja apmeklēt Asena cietoksni, senā romiešu teātra drupas, Romas perioda stadiona fragmentus, foruma drupas, vecpilsētu un  etnogrāfisko muzeju, kurš atrodas  interesanta renesanses stila mājā, kas no ārpuses ir ļoti izdekorēta un to ieskauj skaisti dārzi. Paisija Hilendarska Plovdivas Universitātes bibliotēka ir dibināta 1961. gadā kopā ar universitāti. Bibliotēkas struktūrā ietilpst centrālā bibliotēka un 11 nozaru bibliotēkas, kuras ir izvietotas divās universitātes ēkās. Bibliotēkas krājums ir vairāk nekā 500 000 vienību dažādās zinātņu nozarēs un dažādās valodās, t.sk. latīņu un grieķu.

Papildu informācija:
Regīna Tereščenkova
Bibliotēkas direktore
t. 654 20111
e-pasts: regina.terescenkova@du.lv