DUISStudentiemDarbiniekiemProjektiKontakti
A+
DUISStudentiemDarbiniekiemProjektiKontakti

PBSP “Skolotājs” 3.kursa studējošās DACES SOIKĀNES gobelēnu personālizstāde “IZJŪTAS”

08.07.2024
dalies:
drukā:

28.jūnijā Draudzīgā aicinājuma vidusskolas aktu zālē tika atklāta Daces Soikānes, PBSP “Skolotājs” (Dizains un tehnoloģijas un datorika) 3.kursa studējošās, gobelēnu personālizstāde “Izjūtas”. Šī izstāde iezīmēja Daces akadēmiskajā un arī jau profesionālajā darbībā svarīgu posmu, jo līdz šim uzkrātās zināšanas, pieredze un emocijas ļāva radīt šādus dabas un cilvēka roku unikālus darbus, tādus kā viņas bagātīgais un radošais dzīves stāsts.

Daugavpils Universitātē Dace iegūst jau otro profesionālo skolotāja izglītību. Uzsākot studijas Latvijas Universitātē, dzīve deva iespēju turpināt tās jau Daugavpils Universitātē un pabeigt sākumā “Pirmsskolas skolotāja” programmu un tālāk sekojot savas sirds aicinājumam turpināt studijas “Skolotājs” programmā Dizaina un tehnoloģiju un datorikas specializācijā. Tas palīdzēja viņai apzināties to, ar ko viņa gribēja saistīt savu dzīvi un dalīties savās izjūtās – ar bērniem un mākslu, jo šajā gadā Dace uzsāka savas profesionālās darbības gaitas Draudzīgā aicinājuma vidusskolā dizaina un tehnoloģiju skolotāja profesijā.

Izstādē skatāmie gobelēni atklāj Daces personības būtību – talantīgas un radošas studējošās, nevienaldzīgas un aizraujošas skolotājas, kolēģies un ļoti dziļa un patiesa cilvēka, kas ar savu mākslu vēlās padarīt šo pasauli skaistāku un labestīgāku.

Arī Daces gobelēnu nosaukumi – “Pastaiga”, “Ceļojums”, “Siltā jūra”, “Ziedēšana”, “Saullēkts”, “Stabilitāte” u.c., atklāj tās izjūtas, kuru ļoti trūkst ikvienam cilvēkam ikdienā, lai justos laimīgam un drošam šajā nedrošajā pasaulē.

Daces Soikānes gobelēnu izstāde skatāma līdz 23.augustam Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolas aktu zālē, Aveņu ielā 40 no plkst. 11.00 līdz 17.00.

Aicinām ikkatru rast laiku, lai iedvesmotos no Daces dzīves stāstiem un varbūt pat uzdrošināties un arī radīt kaut ko tikpat unikālu un autentisku, jo materiāli tam ir atrodami tepat – apkārtējā dabā.

PBSP “Skolotājs” direktore

Dr.psych., Mg.ed., docente Aļona Korniševa

e-pasts: alona.korniseva@du.lv

tālr. 26219848