DUISStudentiemDarbiniekiemProjektiKontakti
A+
DUISStudentiemDarbiniekiemProjektiKontakti
12.02.2020
dalies:
drukā:

Izglītības un zinātnes ministrija, turpinot nacionālās licences abonēšanu, nodrošinājusi arī 2020. gadā piekļuvi datubāzēm Scopus un ScienceDirect Daugavpils Universitātei.
Piekļuve tiek nodrošināta valsts zinātniskajām institūcijām un lielākajām augstskolām.

Scopus ir izdevniecības Elsevier daudznozaru zinātnisko publikāciju bibliogrāfiskās un citēšanas informācijas datubāze, kas satur ierakstus par vairāk nekā 21 000 žurnāliem, 86 000 e-grāmatām un 6,8 miljoniem konferenču materiālu, kā arī 27 miljoniem patentu. Scopus pieejami arī rakstu kopsavilkumi un iespēja lejuplādet rakstu pilnos tekstus no izdevēju pilnteksta datubāzēm, piemēram, ScienceDirect.

ScienceDirect ir izdevniecības Elsevier datubāze dabas un tehniskajās zinātnēs, dzīvības zinātnēs un medicīnā, kā arī humanitārajās un sociālajās zinātnēs. Datubāze satur informāciju par vairākiem tūkstošiem Elsevier izdotajiem žurnāliem un grāmatām.

Scopus un ScienceDirect datubāzēm ikviens DU pārstāvis var pieslēgties ne tikai no DU telpām, bet arī attālināti. Lai pieslēgtos attālināti, nepieciešams autorizēties ar savu lietotājvārdu un paroli. Lietotājvārdu un paroli var saņemt sūtot pieteikumu uz e- pasta adresi: sandis.kruze@du.lv vai apmeklējot Bibliotēkas lasītavu (Parādes 1).

Konsultācijas datubāzu izmantošanā var saņemt Bibliogrāfijas un informācijas sektorā (Vienības 13 – 117) vai Lasītavā (Parādes1).

Papildu informācija:
Regīna Tereščenkova
DU Bibliotēkas direktore
t. 654 20111
e-pasts: regina.terescenkova@du.lv