DUISStudentiemDarbiniekiemProjektiKontakti
A+
DUISStudentiemDarbiniekiemProjektiKontakti

Notiks „Humanitārās akadēmijas jauniešiem” ceturtā pulcēšanās

10.04.2024
dalies:
drukā:

2024. gada 13. aprīlī plkst. 10.00 video konferenču platformā ZOOM notiks „Humanitārās akadēmijas jauniešiem” (HAJ) ceturtā pulcēšanās.

10.00 „Starp humānismu un posthumānismu: Šekspīra spogulis mūsdienu cilvēkam”, Dr. philol. Sandra Meškova, DU Humanitāro un sociālo zinātņu fakultātes Valodu un literatūras katedras asociētā profesore.

11.20 „Jauniešu valodas atveide latviešu pusaudžu/jauniešu literatūrā”, Dr. philol. Rudīte Rinkeviča, DU Humanitāro un sociālo zinātņu fakultātes Valodu un literatūras katedras docente, Valsts pētījumu programmas “Letonika latviskas un eiropeiskas sabiedrības attīstībai” projekta “Naratīvs, forma un balss: literatūras iesakņotība kultūrā un sabiedrībā” (Nr. VPP-LETONIKA-2022/3-0003), pētniece.

Nodarība notiks Valsts pētījumu programmas “Letonika latviskas un eiropeiskas sabiedrības attīstībai” projekta “Naratīvs, forma un balss: literatūras iesakņotība kultūrā un sabiedrībā” (Nr. VPP-LETONIKA-2022/3-0003), ietvaros.

Jauniešu interešu izglītības skola „Humanitārā akadēmija jauniešiem” Daugavpils Universitātē darbojas jau četrpadsmito gadu. Tā izveidota 2010. gadā, un jauniešu izglītošana tika aizsākta no 2011. gada februāra. HAJ ir interešu izglītības instruments, kas nodrošina aizraujošu lekciju un praktisko nodarbību ciklu Latvijas vidusskolu 10.–12. klašu skolēniem, arodskolu audzēkņiem un citiem jauniešiem, kuri padziļināti interesējas par humanitārajām zinātnēm.

Interešu izglītības skolas „Humanitārā akadēmija jauniešiem” vadītāja ir LZA akadēmiķe, DU Humanitāro un sociālo zinātņu fakultātes Valodu un literatūras katedras profesore Dr. philol. Maija Burima.

Interešu izglītības skolas „Humanitārā akadēmija jauniešiem” patrons jeb aizbildnis ir populārais latviešu kinorežisors, scenārists, aktieris, Triju zvaigžņu ordeņa komandieris, LZA Goda loceklis, sabiedriskais darbinieks Jānis Streičs.

Par katru HAJ apmācību gadu un vairāk nekā 50 procentiem apmeklētu nodarbību jaunieši saņem sertifikātu. Tas sniedz priekšrocību – 10 papildu punktus.

HAJ nodarbībām vēl var pieteikties, rakstot uz elektroniskā pasta adresi humanitara.akademija@inbox.lv Pieteikumā jānorāda: vārds, uzvārds, skola, klase un kontaktinformācija.

Humanitārajā akadēmijā jauniešiem lekcijas lasa un praktiskās nodarbības vada kompetenti un erudīti Latvijas kultūras un mākslas darbinieki, ārzemju vieslektori un Daugavpils Universitātes Humanitāro un sociālo zinātņu fakultātes docētāji.

Papildu informācija:
t.: 22142679
e-pasts: humanitara.akademija@inbox.lv
“Humanitārās akadēmijas jauniešiem” lapa Facebook