DUISStudentiemDarbiniekiemProjektiKontakti
A+
DUISStudentiemDarbiniekiemProjektiKontakti
16.11.2022
dalies:
drukā:

2022. gada 19. novembrī plkst. 10.00 video konferenču platformā ZOOM notiks „Humanitārās akadēmijas jauniešiem” (HAJ) 13. sezonas atklāšana.

10:00 Humanitārās akadēmijas jauniešiem” atklāšana, Dr. philol. Elīna Vasiļjeva, DU Humanitārās fakultātes dekāne, DU HF Rusistikas un slāvistikas katedras profesore un Dr. philol. Ingrīda Kupšāne, DU Humanitārās fakultātes prodekāne, DU HF Latviešu literatūras un kultūras katedras docente.

10:10 „Nedaudz par ukraiņu kultūru”, Dr. philol.  Olesja Ņikitina, DU HF Rusistikas un slāvistikas katedras docente.

11:20 „Varoņi un antivaroņi latviešu kultūrā (Lāčplēsis, Kurbads, Kaupēns u. c.)”, Dr. philol. Ingrīda Kupšāne, DU Humanitārās fakultātes prodekāne, DU HF Latviešu literatūras un kultūras katedras docente.

Jauniešu interešu izglītības skola „Humanitārā akadēmija jauniešiem” Daugavpils Universitātes Humanitārajā fakultātē darbojas jau trīspadsmito gadu. Tā izveidota 2010. gadā, un jauniešu izglītošana tika aizsākta no 2011. gada februāra. HAJ ir interešu izglītības instruments, kas nodrošina aizraujošu lekciju un praktisko nodarbību ciklu Latvijas vidusskolu 10.–12. klašu skolēniem, arodskolu audzēkņiem un citiem jauniešiem, kuri padziļināti interesējas par humanitārajām zinātnēm.

Interešu izglītības skolas „Humanitārā akadēmija jauniešiem” vadītāja ir LZA akadēmiķe, DU HF Latviešu literatūras un kultūras katedras profesore Dr. philol. Maija Burima.

Interešu izglītības skolas „Humanitārā akadēmija jauniešiem” patrons jeb aizbildnis ir populārais latviešu kinorežisors, scenārists, aktieris, Triju zvaigžņu ordeņa komandieris, LZA Goda loceklis, sabiedriskais darbinieks Jānis Streičs.

Par katru HAJ apmācību gadu un vairāk nekā 50 procentiem apmeklētu nodarbību jaunieši saņem sertifikātu. Tas sniedz priekšrocību – 10 papildu punktus, stājoties DU Humanitārās fakultātes studiju programmās.

HAJ nodarbībām vēl var pieteikties, rakstot uz elektroniskā pasta adresi humanitara.akademija@inbox.lv Pieteikumā jānorāda: vārds, uzvārds, skola, klase un kontaktinformācija.

Humanitārajā akadēmijā jauniešiem lekcijas lasa un praktiskās nodarbības vada kompetenti un erudīti Latvijas kultūras un mākslas darbinieki, ārzemju vieslektori un Daugavpils Universitātes Humanitārās fakultātes docētāji.

Papildu informācija:
t.: 22142679
e-pasts: humanitara.akademija@inbox.lv
“Humanitārās akadēmijas jauniešiem” lapa Facebook