DUISStudentiemDarbiniekiemProjektiKontakti
A+
DUISStudentiemDarbiniekiemProjektiKontakti

Notika „Humanitārās akadēmijas jauniešiem” 2020./2021. st. g. piektā  tikšanās reize

16.02.2021
dalies:
drukā:

2021. gada 13. februārī video konferenču platformā ZOOM notika DU HF jauniešu interešu izglītības skolas „Humanitārā akadēmija jauniešiem” (HAJ)  2020./2021. studiju gada piektā tikšanās reize.

Pirmo HAJ nodarbību – „Pasaule caur frazeoloģismu prizmu” – vadīja DU HF Latviešu valodas katedras docente Dr. philol. Svetlana Polkovņikova un lektore Mg. philol. Inguna Teilāne. Nodarbības vadītājas pastāstīja par atšķirību starp reālo pasaulainu un valodas pasaulainu, frazeoloģisku savienojumu nošķiršanu no brīviem vārdu savienojumiem, frazeoloģismu veidošanos un to iedalījumu. HAJ dalībnieki veica praktiskus uzdevumus – veidoja frazeoloģismus, meklēja frazeoloģismos trūkstošos vārdus, noteica frazeoloģismu pēc ilustrācijas.

Otro HAJ nodarbību – „Amora bultas skartie. Mīlestības tēma Latvijas spēlfilmās” – vadīja DU Humanitārās fakultātes prodekāne, Latviešu literatūras un kultūras katedras docente Dr. philol. Ingrīda Kupšāne. Jauniešu zināšanas par latviešu kino nodarbības vadītāja pārbaudīja demonstrējot populāru pāru attēlus no filmām „Zvejnieka dēls”, „Salna pavasarī”, „Purva bridējs”, „Mērnieku laiki”, „Pūt, vējiņi”, „Ezera sonāte”, „Īsa pamācība mīlēšanā”, „Cilvēka bērns”, „Rūdolfa mantojums”, akcentējot atbilstošos literatūras darbus. I. Kupšāne sniedza pārskatu par jaunākajām latviešu spēlfilmām caur apakštēmām – mūsdienu klasika („Romeo un Džuljeta”, 2015, rež. M. Martinsons), mīlestība un karš („Piļsāta pi upis”, 2020, rež. V. Kairišs), mīlestība un māksla („Homo Novus”, 2018, rež. A. Viduleja), mīlestība un zinātne („Tas, ko viņi neredz”, 2017, rež. S. Tokalovs), mīlestība un skola („Es esmu šeit”, 2016, R. Vimba), mīlestība kā pasakā („Nameja gredzens”, 2018, rež. A. Grauba).

Nākamā HAJ nodarbība notiks 2021. gada 13. martā! Uz drīzu tikšanos!

Interešu izglītības skola „Humanitārā akadēmija jauniešiem” Daugavpils Universitātes Humanitārajā fakultātē darbojas jau vienpadsmito gadu. Tā izveidota 2010. gadā, un jauniešu izglītošana tika aizsākta no 2011. gada februāra. „Humanitārā akadēmija jauniešiem” ir interešu izglītības instruments, kas nodrošina aizraujošu lekciju un praktisko nodarbību ciklu Latvijas vidusskolu 10.–12. klašu skolēniem, arodskolu audzēkņiem un citiem jauniešiem, kuri padziļināti interesējas par humanitārajām zinātnēm.

Kopumā pirmo 10 gadu darbības laikā HAJ ir apmeklējuši 1013  jaunieši, sertifikātus par vismaz 50% apmeklēto nodarbību saņēmuši 540 jaunieši.

HAJ vadītāja – prof. Maija Burima.

HAJ aizbildnis – kinorežisors, scenārists, aktieris, Triju zvaigžņu ordeņa komandieris, LZA Goda loceklis, sabiedriskais darbinieks Jānis Streičs.

Par katru HAJ apmācību gadu un vairāk nekā 50 procentiem apmeklētu nodarbību jaunieši saņem sertifikātu. Tas sniedz priekšrocību – 10 papildu punktus, stājoties DU Humanitārās fakultātes studiju programmās.

 „Humanitārajā akadēmijā jauniešiem” lekcijas lasa un praktiskās nodarbības vada kompetenti un erudīti Latvijas kultūras un mākslas darbinieki, ārzemju vieslektori un Daugavpils Universitātes Humanitārās fakultātes docētāji.

Papildu informācija:
HAJ koordinatore: DU HF Latviešu literatūras un kultūras katedras lietvedības sekretāre Diāna Skuķe, 22142679
e-pasts: humanitara.akademija@inbox.lv
„Humanitārās akadēmijas jauniešiem” lapa Facebook