DUISStudentiemDarbiniekiemProjektiKontakti
A+
DUISStudentiemDarbiniekiemProjektiKontakti

LSA aicina aizpildīt aptauju par diskrimināciju augstākās izglītības iestādēs

19.05.2023
dalies:
drukā:

Latvijas Studentu apvienība (LSA) sadarbībā ar Latvijas Universitātes Studentu Padomi (LU SP) un Latvijas Universitāti (LU) ir izstrādājusi aptauju “Diskriminācija augstākās izglītības iestādēs”. Tās mērķis ir noskaidrot, ar kāda veida diskrimināciju augstākās izglītības iestādēs saskaras studējošie, akadēmiskais un vispārējais personāls. 

Šobrīd Latvijā trūkst padziļinātas analīzes par diskriminācijas izpausmēm un gadījumiem Latvijas augstākās izglītības iestādēs, kas atspoguļotu diskriminācijas gadījumus un statistiku augstskolās un koledžās. Šīs aptaujas dati būs nozīmīgi, lai novērtētu, kāda šobrīd ir situācija augstākās izglītības vidē un īstenotu diskriminācijas novēršanas un iekļaujošas vides veicinošus pasākumus.

LSA, LU SP un LU aicina ikvienu studējošo, kā arī akadēmisko un vispārējo personālu aizpildīt aptauju un sniegt informāciju par pieredzēto diskrimināciju augstākās izglītības vidē gan par sevi, gan līdzcilvēkiem. Jo vairāk informācijas tiks sniegta par konkrētajiem gadījumiem, jo noderīgāki būs aptaujas dati, izprotot reālās situācijas, ar kādām nākas saskarties augstākās izglītības iestādēs. 

Saite uz aptauju pieejama šeit: https://ej.uz/diskriminacijasaptauja

Aptaujas dati ir anonīmi un tiks izmantoti apkopotā veidā. Tās aizpildīšanas laiks ir aptuveni 15 minūtes. Aptaujas izpildes termiņš – šī gada 26. maijs.

Vairāk par projektu iespējams uzzināt šeit: https://www.lsa.lv/aicinam-aizpildit-aptauju-par-diskriminaciju-augstakas-izglitibas-iestades