DUISStudentiemDarbiniekiemProjektiKontakti
A+
DUISStudentiemDarbiniekiemProjektiKontakti
22.05.2023
dalies:
drukā:

2023. gada 24. maijā no plkst.13:00 līdz 14.00 DU Vienības ielā 13. 211. auditorijā notiks kultūras pasākums “Četri dabas elementi”, kas tiek veltīts Vasaras svētkiem.

Vasaras svētki tiek gaidīti ar siltu, saulainu laiku, jo daba ir modusies, meiju smarža, zaļas pļavas, koki, meži, tā ir atvērusies visā savā krāšņumā. Ar vasaras svētkiem tiek saistītas dažādas tradīcijas, ticējumi un arī simboli. Latviešu folklorā vasaras svētku simboli ir dzeguze un bērzs. Dzeguze ir brīnumains un neparasts putns, tieši tādēļ dzeguzei tiek jautāts par gaidāmo likteni, un tas ir nebeidzams bagātības un auglības lauks. Vasaras svētku bērzs spēj dāvāt cilvēkam dziedinošu un vitālu spēku, savienojoties ar zemes elementu. 

Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja izbaudīt dabas elementu pazinējas Mg.biol., fizioterapeites un pirtnieces Lienes Lukjaņenko interaktīvo stāstījumu. Vasaras svētku iedvesmā neparastas skaņas sniegs Aleksandra Maijera muzikālā performance. Apzināt elementu spēku varēs mākslinieces Gitas Palmas radošajā darbnīcā. Pasākumu vadīs Daugavpils Valsts teātra aktrise Maija Korkliša.

Pasākumu organizē DU PMSP “Māksla” specializācijas Kultūras menedžments maģistrantes Anna Pakere, Jeļena Šapkova, Inese Makuševa un Gita Palma.

Laipni aicinām apmeklēt pasākumu “Četri dabas elementi”! Noslēpumainajā un krāšņajā katrs atradīs to, kas paša sirdij tuvāks!

Pasākuma laikā tiks filmēts/fotografēts.