DUISStudentiemDarbiniekiemProjektiKontakti
A+
DUISStudentiemDarbiniekiemProjektiKontakti

Informatīvie vebināri par Erasmus+ studijām un praksi ārvalstīs

24.02.2023
dalies:
drukā:

DU pilna laika studējošie ir aicināti piedalīties informatīvajos vebināros par apmaiņas studijām un praksi ārvalstīs!

Informatīvie pasākumi notiks šī gada

9. martā plkst. 13:10-14:00

10. martā plkst. 13:10-14:00

13. martā plkst. 13:10-14:00

Erasmus+ programmas ietvaros studējošais var gan studēt ārvalstu partneraugstskolā, gan strādāt praksi kādā no ES organizācijām.

Reģistrācija vebināram šeit: forms.gle/ark3721gAuBriYx7A

Izmanto iespēju! Gūsti starptautisku pieredzi gan studējot, gan strādājot praksi ārvalstīs!

Studijas notiek starpuniversitāšu līgumu ietvaros, tas nozīmē, ka studijās vari doties tikai uz to ārvalstu universitāti ar kuru DU ir noslēgusi sadarbības līgumu. DU partneruniversitāšu saraksts ir pieejams šeit: https://du.lv/erasmus-partneruniversitate/

Studentam jāaizpilda tiešsaistes pieteikums platformā: https://exchange.du.lv  Izvēlies Outgoing exchange programmes, klikšķini uz Erasmus STUDIES vai Erasmus TRAINEESHIP.

Pieteikuma iesniegšanas termiņi:

! Studijām 2023.gada rudens semestrī  – 15. marts.

! Praksei (brīvprātīgā prakse 2023. gada vasarā (jūlijs, augusts), kvalifikācijas prakse 2023.gada rudens semestrī, neseno absolventu prakse (tiem, kuri absolvē 2023.gada jūnijā) – 30.aprīlis.

Erasmus+ programma ir pieejama pilna laika studējošajiem visos studiju virzienos bakalaura, maģistra un doktora studiju līmeņos.

STUDIJU MOBILITĀTE

Lai veiksmīgi varētu organizēt apmaiņas studijas ārvalstīs, laicīgi izvēlies sev piemērotāko ārvalstu partneraugstskolu. DU studiju programmas kursiem pilnībā vai daļēji jāsakrīt ar izvēlētās partneraugstskolas piedāvātajiem studiju kursiem! 

Visi Erasmus+ studenti saņem stipendiju. Minimālais stipendijas apmērs mēnesī ir 580.00 EUR. Finansējums atkarīgs no valsts uz kuru Tu dosies.

Apmaiņas studijas ārvalstu partneruniversitātē ir bez maksas.

PRAKSES MOBILITĀTE

 1. Brīvprātīgā prakse – studiju jomas prakse no studijām brīvā laikā (piedalās akadēmisko un profesionālo studiju programmu studenti).
 2. Kvalifikācijas prakse – tā ir obligāta studiju programmas sastāvdaļa un notiek saskaņā ar studiju grafiku.
 3. Neseno absolventu prakse – atlase notiek pēdējā semestrī pirms absolvēšanas un prakse jāīsteno un jāpabeidz ārvalstīs viena gada laikā no grāda iegūšanas.

Prakses organizācija ārvalstīs var būt jebkura publiska vai privāta organizācija, kas ir aktīva darba tirgū vai izglītības, apmācības un jaunatnes jomās. Šāda organizācija var būt, piemēram:

 • valsts vai privāts, mazs, vidējs vai liels uzņēmums (tostarp sociālie uzņēmumi);
 •  publiska struktūra vietējā, reģionālā vai valsts līmenī;
 • sociālais partneris vai cits darba dzīves pārstāvis, tostarp tirdzniecības kameras, amatnieku/profesionālās apvienības un arodbiedrības;
 • pētniecības institūts;
 • fonds;
 • skola/institūts/izglītības centrs (jebkurā līmenī, sākot no pirmsskolas līdz augstākā līmeņa vidējai izglītībai un ieskaitot profesionālo un pieaugušo izglītību);
 • bezpeļņas organizācija, apvienība, NVO;
 • struktūra, kas sniedz karjeras virzības, profesionālās konsultēšanas un informēšanas pakalpojumus.

Prakses pieteikuma beigās būs jāpievieno arī CV angļu valodā, motivācijas vēstule angļu valodā un apliecinājuma vēstule no uzņemošās iestādes (apliecinājuma vēstules veidlapa ir šeit)

Prakses organizācija ir ļoti laikietilpīgs un darbietilpīgs process, tāpēc ar uzņemošo iestādi ir jāsāk sazināties ļoti laicīgi, lai uz pieteikuma iesniegšanas brīdi apliecinājuma vēstule jau būtu sagatavota.

Esi aktīvs! Izmanto iespēju!

Papildu informācija:

Inese Hodanova

Projekta koordinatore

T: 26078272

E-pasts: erasmus@du.lv