DUISStudentiemDarbiniekiemProjektiKontakti
A+
DUISStudentiemDarbiniekiemProjektiKontakti
28.02.2023
dalies:
drukā:

…vita brevis, ars longa….

Vakar saņēmām skumju vēsti – 75 gadu vecumā mūžībā aizgājusi DU MMF ilggadējā bijusī docente, viena no spilgtākajām Daugavpils mūziķēm – pianiste un koncertmeistare, pedagoģe Jeļena Larionova.

Apguvusi klavierspēli Daugavpils Pedagoģiskajā institūtā pie profesora Daiņa Zariņa, Jeļena Larionova kļuva par pieprasītu pedagoģi mūsu augstskolā.

Jeļenas Larionovas aktīvā koncertdarbība ilga vairāk nekā 40 gadus – no pagājušā gadsimta 70. gadu vidus līdz 21. gadsimta sākumam, kad viņa koncertos uzstājās gan kā soliste, gan kā koncertmeistare.

Jeļena Larionova daudzus gadus kā koncertmeistare ir strādājusi kopā ar teju visiem pazīstamajiem Daugavpils solistiem: dziedātājiem – Jeļenu Boreli, Sergeju Pimanovu un citiem, sadarbojusies ar daudziem koru un deju kolektīviem, muzicējusi visdažādākajos kameransambļu sastāvos.

Viņa ir bijusi klavierspēles pedagoģe vairākiem izciliem Daugavpils un Latvijas mūziķiem.

Savu kolēģu atmiņās viņa paliks kā labsirdīgs, sirsnīgs, atklāts un ļoti izpalīdzīgs cilvēks, pieredzes bagāts pedagogs un augsti profesionāls mūziķis. Studenti viņu atcerēsies kā pedagogu, kurš vienmēr iestājās par studentiem, nekad neatteica savu palīdzību grūtos brīžos.

Visdziļākā līdzjūtība tuviniekiem un visiem viņas talanta cienītājiem.

Atvadīšanās no Jeļenas Larionovas notiks 02.03.2023.  no plkst. 12.30 līdz 13.30 Daugavpils Sv. Nikolaja pareizticīgo baznīcā.