DUISStudentiemDarbiniekiemProjektiKontakti
A+
DUISStudentiemDarbiniekiemProjektiKontakti
10.01.2022
dalies:
drukā:

2022. gada 6. janvārī @ZinātneLatvijai Facebook lapā tiešraidē notika Zinātnes kalendāra 2022 atklāšana, kur svinīgā pasākumā kopā tika atšķirts kalendārs, noskatīti zinātnieku videostāsti un neformālā gaisotnē apspriestas pētniecības aktualitātes ar kalendāra personībām. Izglītības un zinātnes ministrija jau piekto gadu, veidojot kalendāru un izstādi, stāsta par izciliem zinātniekiem, kas sekmē gudras, tehnoloģiski attīstītas un inovatīvas sabiedrības attīstību Latvijā un nes Latvijas vārdu pasaulē. Inovatīvu pētniecību dažādās zinātnes nozarēs 12 kalendāra mēnešos atklāja 12 personības, kas pārstāv dažādas paaudzes, dažādas zinātnes nozares un dažādas zinātniskās institūcijas, to vidū Daugavpils Universitātes Humanitāro un sociālo zinātņu institūta Kultūras pētījumu centra vadošā pētniece, Dr. philol. Ilze Kačāne.
Latvijas izglītības un zinātnes ministrija ir izteikusi pateicību Ilzei Kačānei par atsaucību projekta īstenošanas gaitā un augstu novērtējusi viņas devumu Latvijas sabiedrībai.

#ZinātneLatvijai 2022 kalendāra un izstādes atklāšanas svētku ieraksts 6.01.2022.
Ilze Kačāne / 30 sec 
#ZinātneLatvijai2022 / Ilze Kačāne  

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā izstāde “Zinātne Latvijai 2022” būs apskatāma “zaļajā režīmā” līdz 29. janvārim.

Izglītības un zinātnes ministrijas veidots video materiāls tapis ERAF projekta Nr. 1.1.1.5/17/I/002 “Integrētie nacionālā līmeņa pasākumi Latvijas pētniecības un attīstības interešu pārstāvības stiprināšanai Eiropas pētniecības telpā” ietvaros. Fotogrāfs Māris Ločmelis, režisori Uģis Olte un Kristaps Mozgirs, radītas IZM projekta #ZinātneLatvijai2022 ietvaros.