DUISStudentiemDarbiniekiemProjektiKontakti
A+
DUISStudentiemDarbiniekiemProjektiKontakti

DU veiksmīgi noslēgusies Erasmus+ starptautiskā nedēļa ārvalstu personālam

16.05.2023
dalies:
drukā:
Foto: Dž. Saulīte

No 2023. gada 8. maija līdz 12. maijam Daugavpils Universitātē norisinājās Erasmus+ starptautiskā nedēļa ārvalstu personālam (Erasmus+ International Staff Training and Teaching Week 2023 “Sustainable Development Goals in Practice”). Pasākuma tēma tika veltīta ilgtspējīgas attīstības mērķiem praksē. DU ieradās ārvalstu pārstāvji no dažādām sadarbības partneruniversitātēm:

Batumi Shota Rustaveli State University, Gruzija

European University, Gruzija 

University of Mindanao, Filipīnas

Universitas Al-Azhar Indonesia, Indonēzija

National University of Lesotho, Lesoto

Academy of Music K. Lipinski in Wroclaw, Polija

Khujand Polytechnic Institute of the Tajik Technical University, Tadžikistāna

Russian-Tajik University, Tadžikistāna 

Tajik National University, Tadžikistāna

Erasmus+ starptautiskās nedēļas pasākumu atklāja un ārvalstu viesus DU sveicināja Studiju prorektore un Zinātņu prorektora p.i. Dr. biol., prof. Inese Kokina. 

Liene Leikuma-Rimicāne, vecākā speciāliste sadarbības jautājumos, prezentācijā “Sadarbība izcilības labā” atgādināja mums par sadarbības būtisko nozīmi zinātnes sasniegumu veicināšanā un globālo problēmu risināšanā. Aizraujoši uzsverot ideju, ka viens pats to nevar izdarīt, viņa uzsvēra nepieciešamību apvienot dažādas speciālās zināšanas. Sadarbība ir galvenā metode ceļā uz izcilību, jo tā paver durvis neierobežotām iespējām un bruģē ceļu uz labāku nākotni. Lai gan ceļā var rasties problēmas, tās ir tikai pakāpieni ceļā uz panākumiem, kas mums atgādina, ka kopā mēs varam pārvarēt jebkuru šķērsli, tiecoties pēc izcilības akadēmiskajā vidē un ārpus tās.

NVO “Zaļā Brīvība” projektu koordinatore un eksperte Inga Belousa vadīja lekciju Socially, Economically and Environmentally Sustainable Future. Lekcijas laikā tika apskatīti vairāki jautājumi, kas saistīti ar “zaļo domāšanu” un paradumu mainīšanu mūsu ikdienā.

Dabaszinātņu un matemātikas fakultātes asoc. prof. Juris Soms DU studiju un pētniecības bāzē “Ilgas” novadīja praktisku nodarbību Practical field work – Environment diversity and protection.

Ārvalstu dalībnieki veicināja zināšanu apmaiņu, pilnveidoja savas profesionālās zināšanas, dalījās pieredzēs un nodeva paraugpraksi no savām pašmāju universitātēm un dažādām kultūras vidēm.

Lai veicinātu Daugavpils Universitātes internacionalizāciju, stiprinātu saikni starp izglītību un pētniecību, veicinātu akadēmisko izcilību globālā mērogā nedēļas garumā ārvalstu dalībnieki iesaistījās vairākos semināros un interaktīvās sesijās. Tika apmeklētas Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju institūta laboratorijas. Ārvalstu pasniedzēji no Mindanao Universitātes Filipīnās Dabaszinātņu un matemātikas fakultātes studējošajiem vadīja nodarbības. Notika arī individuālas tikšanās ar Humanitārās fakultātes, Dabaszinātņu un matemātikas fakultātes, Administratīvās daļas, Finanšu un uzskaites daļas pārstāvjiem, pārrunāja iespējamos sadarbības virzienus, iepazina Daugavpils pilsētas vēsturisko centru, devās izbraucienā pa Latgales reģionu (Krāslava – Aglona) un noslēguma dienā devās ekskursijā uz Rīgu.

Starptautiskā personāla apmācības un mācību nedēļa kalpoja kā platforma partnerattiecību veidošanai un stiprināšanai ar universitātēm un iestādēm visā pasaulē.

Daugavpils Universitāte izsaka pateicību visiem dalībniekiem un partneriem par aktīvo iesaistīšanos un atbalstu, kam bija izšķiroša loma, lai šis pasākums izdotos.

Fotogalerija pieejama šeit!

Kontaktinformācija:

ES Erasmus+ mobilitātes nodaļa

E-pasts: erasmus@du.lv

Tālr. 65421606