DUISStudentiemDarbiniekiemProjektiKontakti
A+
DUISStudentiemDarbiniekiemProjektiKontakti

DU studentu komanda ieguva 3. vietu Latvijas 33. Universiādes E-sportaturnīrā, Counter- Strike: Global Offensive grupā

16.03.2023
dalies:
drukā:

Laika posmā no 17. līdz 19. februārim tika aizvadīts Latvijas 33.Universiādes E-sporta turnīrs, kas norisinājās ar Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) un League of Legends (LOL) spēlēm. Turnīrā kopumā piedalījās 54 dalībnieki no Rīgas un Daugavpils, pārstāvot 5 Latvijas augstākās izglītības iestādes – Latvijas Universitāti, Rīgas Tehnisko universitāti, Banku augstskolu, Daugavpils Universitāti un Transporta un Sakaru institūtu.

Turnīrs notika divās kategorijās: CS:GO un LOL. Katrai Latvijas Augstākās izglītības iestādei bija iespēja pieteikties ar vairākām komandām, kas nozīmēja, ka turnīrs bija konkurences spējīgs. Katrai komandai bija jāsastāv no sešiem dalībniekiem (5 pamata spēlētājiem un 1 rezerves spēlētāja), lai spēles arī tehnisku problēmu gadījumā varētu norisināties bez aizķeršanās. Turnīram tika pieteiktas 5 CS:GO un 4 LOL komandas.

CS:GO grupā spēles norisinājās gan 18. februārī, kurās tika noskaidrotas četras labākās komandas (rezultāti apskatāmi šeit), gan 19. februārī, kurā šīs 4 komandas izspēlēja pusfinālus un finālus (rezultāti apskatāmi šeit). Šajā turnīrā kopā bija pieteikušās 5 komandas – 2 no Latvijas Universitātes, 1 no Daugavpils Universitātes, 1 no Rīgas Tehniskās Universitātes un 1 no Transporta un Sakaru institūta.

Kopsavilkums par turnīra godalgoto vietu ieguvējiem “CS:GO” grupā:

1. vietu izcīnīja Latvijas Universitātes komanda “LU A-Team”, kuras sastāvā spēlēja Ričards Briedis, Darius Uščins, Ralfs Čipāns, Aleksandrs Jurinovs, Jānis Krastiņš, Mārtiņš Dadzis
2. vietu ieguva Latvijas Universitātes komanda “LU B-Team”, kuras sastāvā spēlēja Artūrs Babris, Toms Bicāns, Vitālijs Aņisimovs, Maksims Čizikovs, Mārcis Graudums, Kaspars Pudāns
3. vietu ieguva Daugavpils Universitātes komanda, kuras sastāvā spēlēja Deniss Olksna, Artis Zarāns, Vadims Loginovs, Dimitrijs Pikovskis, Ņikita Bašmakovs, Dmitrijs Ivanovs.

Latvijas Augstskolu sporta savienības rīkotais Latvijas Universiādes e-sporta turnīrs ir liels solis uz priekšu Latvijas e-sporta attīstībai. Šajā turnīrā piedalījās dažādu augstskolu studenti, kas parādīja savas prasmes un to, kādēļ e-sports kļūst aizvien populārāks starp jauniešiem. 

Abu grupu spēles bija skatāmas tiešraidē, kuru kopumā vēroja aptuveni 1200 skatītāji. Paldies visiem dalībniekiem un atbalstītajiem “Garāža” un “Redbull”, kas palīdz attīstīt E-sportu Latvijā universitāšu vidē!

Plašāka informācija: