DUISStudentiemDarbiniekiemProjektiKontakti
A+
DUISStudentiemDarbiniekiemProjektiKontakti

DU docētāji piedalījās 55. Jūdaikas studiju asociācijas konferencē (AJS 55th Annual Conference)

02.01.2024
dalies:
drukā:

2023. gada 17.–19. decembrī Sanfrancisko (ASV) norisinājās 55. Jūdaikas studiju asociācijas  konference (AJS 55th Annual Conference), kurā piedalījās Daugavpils Universitātes (DU) Humanitāro un sociālo zinātņu fakultātes Valodu un literatūras katedras profesore Elīna Vasiļjeva un docente Ilze Oļehnoviča. Konferencē tika prezentēti ilggadēja zinātniskā projekta, veltīta Latgales ebreju tekstam, rezultāti. Jau vairākus gadus pētījums veiksmīgi norisinās, pateicoties DU iekšējo grantu atbalstam. DU pētnieku referātus un kopējo projekta koncepciju augstu novērtēja jūdaikas speciālisti: pētījuma tēma un prezentētais materiāls saskaņojās ar jaunākām tendencēm ebreju kultūras un identitātes pētniecībā.

Dalība konferencē apliecināja DU jūdaikas virziena atpazīstamību zinātniskajā vidē. Tā deva iespēju tikties ar ilggadējiem partneriem, izrunāt turpmākās pētījumu perspektīvas un kopīgu pētniecisku un akadēmisku projektu iespējas.

Jūdaikas studiju asociācijas ikgadējā konference ir viens no vērienīgākajiem zinātniskajiem pasākumiem jūdaikas jomā. Šogad tajā piedalījās vairāk nekā 1200 zinātnieku 190 darba grupās. Konferences laikā norisinājās vadošo izdevniecību grāmatu izstāde, tika piedāvāta interesanta kultūras programma, dalībniekiem bija iespēja piedalīties plenārsēdē un pasākumos, kas bija veltīti balvu pasniegšanai. Ņemot vērā esošo sarežģīto situāciju Izraēlā, konferences programmā tika iekļautas lekcijas un diskusijas, kuru laikā tika izskatīta aktuālā ģeopolitiskā problēma. Pasaules mēroga zinātniskā konference dod unikālu iespēju dalīties idejās ebreju pētniecībā.