DUISStudentiemDarbiniekiemProjektiKontakti
A+
DUISStudentiemDarbiniekiemProjektiKontakti

Dizaina konkursā Daugavpils Universitātes studentiem uzvar Baiba Briede

30.04.2024
dalies:
drukā:

Aprīļa nogalē Daugavpils Universitātē noslēdzās Eiropas Intelektuālā īpašuma biroja (EUIPO) aktivitātes – “Autentiskuma pilsētu tīkls” kopīgi ar Patentu valdi rīkotais Dizaina konkurss studentiem, aicinot viņus radīt ar Daugavpili saistītus unikālus dizaina konceptus , kas, viņuprāt, raksturo projekta saukli “Autentisks ir mūžīgs”.

Studentu uzdevums bija izstrādāt Daugavpils logo digitālās grafikas tehnikā, izmantojot tekstu un/vai vizuālus elementus, iezīmējot šādus aspektus par intelektuālā īpašuma tematiku “Autentisks ir mūžīgs”:

– Ko Tev nozīmē autentisks un īsts?

– Kā Tu redzi autentisko?

– Kas ir Tava autentiskā Daugavpils?

– Kā citiem likt pamanīt autentisko?

Konkursā par labāko tika atzīts Daugavpils Universitātes Humanitāro un zinātņu fakultātes 2. kursa studentes Baibas Briedes radītais darbs – baltas kontūras – Daugavpils cietoksnis, kaija (jeb zīriņš – kaiju dzimtas ģints) un Daugavas loki. Cietoksnis – aizsargs, īsts, neviltots. Kaija – simbolizē cilvēkus, kas veido, popularizē pilsētu. Daugava – laika plūdumu.

Uzvarētāja kopā ar citiem studentiem konkursa noslēguma pasākumā, kas notika Daugavpils cietokšņa sietspiedes darbnīcā, varēja izmēģināt šo tehniku, veidojot pašu izstrādātās Autentiskuma pilsētu tīklu simbolizējošas apdrukas.

Konkursa mērķis ir iesaistīt Daugavpils Universitātes studentus informatīvā kampaņā, kas veicina izpratni par intelektuālā īpašuma nozīmi, sekmē studentu izpratni par intelektuālā īpašuma, tostarp rūpnieciskā īpašuma vērtību un viltošanas negatīvo ietekmi. Šādas izglītojošas aktivitātes sekmē arī sabiedrības attieksmes maiņu pret viltojumu izplatīšanu un iegādi. Būtisks kampaņas mērķis ir popularizēt Daugavpils valstspilsētu kā “autentisku” Eiropas pilsētu, kas atzīst tikai legālas izcelsmes oriģinālus produktus un dara visu nepieciešamo, lai cīnītos pret viltojumiem un to izplatīšanu.

Konkursa darbus vērtēja žūrija ar Daugavpils Universitātes, Patentu valdes, kā arī mākslas un dizaina nozares pārstāvjiem tās sastāvā.

Daugavpils ir 13. pilsēta, kura ir iesaistījusies Eiropas Autentiskums pilsētu aktivitātēs. No Latvijas Autentiskuma pilsētu tīklam ir pievienojušās divas pilsētas – Liepāja un Daugavpils, un tās ir vienīgās no Baltijas reģiona.

Autentiskuma pilsētu tīklu finansiāli atbalsta Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma birojs un Sadarbības memoranda ietvaros tajā līdzdarbojas Patentu valde, Daugavpils valstspilsētas pašvaldība un Daugavpils Universitāte.