DUISStudentiemDarbiniekiemProjektiKontakti
A+
DUISStudentiemDarbiniekiemProjektiKontakti

Daugavpils Universitātes studentu deju ansamblis “LAIMA” aicina uz koncertu “RIKŠIEM BĒRĪT…”

08.02.2024
dalies:
drukā:

Š. g. 18. februārī (svētdien) plkst. 15.00 Daugavpils Universitātes koncertzālē (Parādes ielā 1) studentu deju ansamblis “Laima” nāk klajā ar enerģisku, “Laimas” dejotājiem raksturīgi atraktīvu deju koncertprogrammu “Rikšiem bērīt…”.

Koncerts ritēs bez pauzēm un gariem skaidrojumiem, jo vārds tiek dots dejai. Skatītājam būs iespēja redzēt vairākus deju uzvedumus, kas sastāv no “Laimas” deju repertuāra pamata un jauniem horeogrāfiskiem iestudējumiem. Deju pavadījumu muzikālais materiāls ir tik bagātīgs, ka tajā varēs izjust prieku un pozitīvas emocijas līdzās skumjām un pārdomām. Tas iepazīstinās mūs ar izcilā baroka laika mūziku, franču valšu ritmiem, lirisko latviešu romanču noskaņu, latviešu un latgaliešu tautas danču raksturu un skatuviskās dejas horeogrāfisko stilizāciju.

Šoreiz “Laima” “dubultojas”, jo kopā ar pamatsastāvu koncertā pirmo reizi sevi piesaka vidējās paaudzes deju kolektīvs “Laima” – dejotāji, kas ir gatavi iepriecināt skatītājus ar savu raito dejas soli.

Koncerts sāksies ar jaunu puišu un meitu sadancošanu Latgales večerinkas gaisotnē ar jestriem dančiem, šīberēšanos, rotaļu elementiem un attiecību raksturiem. Deju uzveduma “Večerinka” pirmizrāde notika 2019. gada nogalē. Tam sekos 2024. gada horeogrāfiskais jauniestudējums “Rikšiem bērīt…”. Deju uzveduma muzikālais materiāls ir bagātīgi piesātināts ar latviešu tautas mūzikas instrumentāciju izcilā maestro muzikālajā rokrakstā. Un trešajā uzvedumā “Pavasaris” (2016) saviem uzticīgajiem skatītājiem “Laimas” dejotāji dāvās pozitīvo enerģiju un jaunības studentisko garu, tā atklājot viņiem savu neizsakāmo mīlestību.

Deju ansambļa “Laima” deju uzvedumus pilnvērtīgā koncertā savienos “Laimas” vidējās paaudzes dejotāji.  Viņu izpildījumā redzēsim “Laimas” deju klasiku, kas sastāv no Elmāra Belinska, Zigurda Miezīša un Alfrēda Spuras horeogrāfijām.

Tiekamies 18. februārī (svētdien) plkst. 15.00 Daugavpils Universitātes koncertzālē (Parādes ielā 1) studentu deju ansambļa “Laima” koncertā!

Ieeja brīva.