DUISStudentiemDarbiniekiemProjektiKontakti
A+
DUISStudentiemDarbiniekiemProjektiKontakti

Bērnu vasaras nometne “Krāsa un gaisma mums apkārt!”

14.06.2022
dalies:
drukā:

No 6. līdz 10. jūnijam Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju institūta (DZTI) Dizaina departaments (DD) piedalījās bērnu vasaras nometnes Krāsa un gaisma mums apkārt! īstenošanā, kuru organizēja Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde un Daugavpils Centra vidusskola (nometnes vadītāja Svetlana Lukjanova).

Dizaina departamenta pētniece Zeltīte Barševska kopā ar Mākslu katedras docētājām Žannu Vērdiņu un Jeļenu Koževņikovu nometnes laikā realizēja piecus plenērus/meistarklases KRĀSAS PASAULĒ. Visas nodarbības notika Andreja Pumpura skvērā (Daugavpilī), un to mērķauditorija bija bērni vecumā no deviņiem līdz 15 gadiem (kopskaitā – 50).

Aktivitāšu gaitā dalībnieki ar guašas un jauktas tehnikas (guaša, marķeris, nospiedums) palīdzību teorētiski un praktiski pētīja  krāsu spektra primārās jeb pamatkrāsas, apguva sekundāro/atvasināto krāsu toņu jaukšanas noslēpumus, iedziļinājās  dažos krāsu teorijas jautājumos (piemēram, krāsu nozīme), analizēja krāsu toņu spilgtumu, piesātinājumu, kā arī  silto un vēso toņu kontrastu glezniecībā.

Tā kā nodarbības tika realizētas ārpus telpām, tas veicināja bērnus vērot dabas un pilsētas ainavas krāsas no gleznotāja skatu punkta, tās apvienojot tematiskās kompozīcijās: Ziedi, Pilsētas ainava, Dabas ainava, Dzīvnieku tēli un Abstraktā pasaule. 

Plenēra gaitā universitātes docētāju vadībā dalībnieki izstrādāja jaunrades darbus/gleznojumus, kuri iepriecināja pašu autoru, viņa ģimenes locekļus un perspektīvā varētu tikt eksponēti radošo darbu izstādē KRĀSAS PASAULĒ.

Informācija:

Dr.art. Zeltīte Barševska,DZTI Dizaina departaments

zeltite.barsevska@du.lv