DUISStudentiemDarbiniekiemProjektiKontakti
A+
DUISStudentiemDarbiniekiemProjektiKontakti
04.08.2022
dalies:
drukā:

2022. gada 1. augustā tika atklāta Daugavpils Universitātes (DU) starptautiskā Vasaras skola „Padomju militārās vēstures pēdas Latvijas teritorijā”.

Vasaras skola notiek hibrīdformātā – programmas dalībnieki apgūst Vasaras skolas programmu klātienē un attālināti, sinhroni un asinhroni. Vasaras skolas norises laiks ir no 1. līdz 10. augustam (10 dienas).

Piedaloties Valsts izglītības attīstības aģentūras konkursā, DU Latvijas studiju centra (LSC) izstrādātā programma ieguva finansiālo atbalstu 10 stipendiju piešķiršanai ārvalstu studējošajiem un akadēmiskajam personālam. Vasaras skolā piedalās 10 dalībnieki no Gruzijas, Itālijas, Kazahstānas, Slovākijas, Tadžikistānas, Ukrainas, Azerbaidžānas, Moldovas un Meksikas, kuriem stipendija piešķirta, pamatojoties uz iesniegtajām motivācijas vēstulēm. Izšķirošais vērtējums tika balstīts kandidātu motivācijas atbilstībā LSC izstrādātās programmas moduļu mērķauditorijai. Kopā tika saņemti teju 50 pieteikumi.

Vasaras skolas atklāšanā dalībniekiem tika piedāvāta lekcija par Latgali, Daugavpils pilsētu, Daugavpils Universitāti un padomju militārās vēstures jautājumiem. Nodarbības saturā tika integrēta arī latviešu valodas iepazīšanās leksika un pieklājības frāzes. Vasaras skolas atklāšanā dalībnieki pastāstīja par sevi un savu motivāciju dalībai vasaras skolā. Dalībnieku vēlme piedalīties saistīta ne tikai ar pētniecības interesēm un profesionālo aizraušanos, bet arī personiskiem iespaidiem un neatbildētiem jautājumiem, kas radušies, bērnībā saskaroties ar padomju militārās infrastuktūras objektiem.

Mācību process tiek īstenots hibrīdformā. Nodarbības notiek sinhroni – gan klātienē, gan attālinātā formātā. Dalībniekiem ir iespējams asinhroni noskatīties nodarbību ierakstus, kas veikti, izmantojot e-konferenču platformu ZOOM un tiek ievietoti īpaši šai Vasaras skolai pielāgotā e-studiju platformas MOODLE modulī kopā ar citiem digitālajiem mācību materiāliem.

Vasaras skolas programmā paredzēti lauka pētījumi Latgales, Kurzemes un Rīgas reģionu bijušo padomju militāro objektu teritorijās (Lociku militārais lidlauks, Liepājas karosta, Irbenes radiolokatoru komplekss, militārā pilsētiņa Mežgarciemā, u.c.), militārās vēstures muzeju apmeklējumi, lekcijas un diskusijas par padomu militāro mantojumu Baltijas valstīs.

Programmā paredzēta arī tikšanās ar rakstnieci Andru Manfeldi, kas savā romānā “Virsnieku sievas” aktualizējusi Liepājas Karostas padomju laika notikumus.

Šī gada skolas mērķis ir izpratnes veidošana Vasaras skolas dalībniekiem par padomju hegemoniju Baltijas valstu vēsturē un padomju militāro mantojumu 21. gadsimta Latvijas teritorijā.

Vasaras skolu realizē DU Humanitārās fakultātes Latvijas studiju centrs.

Vasaras skolas komanda: Dr. philol., prof. Maija Burima (Vasaras skolas vadītāja),  Sergejs Poļanskis, Diāna Skuķe, Ilmārs Mežaraups.

DU Latvijas studiju centra starptautisko vasaras skolu aktualitātēm var sekot vasaras skolas mājas lapā un Facebook.

Šo projektu finansiāli atbalsta Valsts izglītības attīstības aģentūra.

FOTOGALERIJA

PAPILDU INFORMĀCIJA

Dr. philol., prof. Maija Burima

DU HF Latvijas studiju centra vadītāja

E-pasts: summerschool@du.lv