22.08.2024.-23.08.2024. notika sūnu praktiskās apmācības jau 2. grupai LVAF finansētā projektā: “Jauno un topošo sugu un biotopu aizsardzības jomas ekspertu kapacitātes stiprināšana brioloģijā” DU Studiju un pētniecības centrā “Ilgas”. Praktiskās apmācības maijā norisinājās 1. dalībnieku grupai.
Aprīlī norisinājās apmācību teorētiskās nodarbības zoom vidē.
Divu dienu apmācībās dalībnieki tika iepazīstināti ar sūnu noteikšanas makroskopiskajām pazīmēm lauka nodarbībās, bet sūnu noteikšanas mikroskopiskās pazīmes tika apgūtas laboratorijā ar mikroskopu un sūnu noteicēju palīdzību pieredzējuši briologu vadībā.
Pirmajā dienā dalībnieki iepazinās ar sūnām un to noteikšanas pazīmēm boreālā mežā “Ilgu” apkārtnē. Otrajā dienā tika iepazītas aknu sūnas labības laukā un lapu sūnas Vjazgines pārejas purvā. Pēc lauka nodarbībām norisinājās intensīvs darbs pie ievākto sūnu paraugu noteikšanas laboratorijā.
Apmācībās savās zināšanās dalījās pasniedzēji: Anna Mežaka, Linda, Gerra – Inohosa, Baiba Bambe, Uvis Suško.
Apmācības sniedza jaunas pamatzināšanas jaunajiem un topošajiem dabas ekspertiem, kas ir par pamatu turpmākai padziļinātai un patsāvīgai sūnu noteikšanai.
Teksta autore: Alise Griķe
Apmācības īstenotas ar Vides aizsardzības fonda projekta “Jauno un topošo sugu un biotopu aizsardzības jomas ekspertu kapacitātes stiprināšana brioloģijā” (projekta reģ. nr. 1-08/91/2023) finansiālu atbalstu sadarbībā ar Daugavpils Universitāti un Dabas aizsardzības pārvaldi.
Vairāk par projektu:
https://du.lv/aktualitates/latvijas-sunu-taksonu-saraksta-2023-atversanas-pasakums/