DUISStudentiemDarbiniekiemProjektiKontakti
A+
DUISStudentiemDarbiniekiemProjektiKontakti

ERASMUS+ pieredzes stāsti

dalies:
drukā:

ERASMUS programma veicina studentu un pasniedzēju mobilitāti, paaugstina starptautiskos sadarbības projektus starp Eiropas universitātēm. Pašlaik programma aptver deviņdesmit procentus no Eiropas augstākās izglītības iestādēm.

ERASMUS attīstījās kā izglītības programma. Daudziem Eiropas universitāšu studentiem programma dod iespēju pirmo reizi izbaudīt studiju un prakses iespējas citā valstī.

Uz doto brīdi DU ir noslēgti 134 sadarbības līgumi 20 Eiropas Savienības valstīs. Daugavpils Universitātes studenti stažējušies un apguvuši jaunu pieredzi, zināšanas daudzās ES valstu augstskolās.

DU studentu pieredzes stāsti

Šauļu Universitāte (Lietuva)

Vairāki iemesli mudināja mūs piedalīties Erasmus studiju mobilitātē. Viens no galvenajiem iemesliem bija citu Daugavpils Universitātes studentu, kuri iepriekš bija piedalījušies Erasmus mobilitātē, motivējošie veiksmes stāsti un atsauksmes.

Vytautas Magnus University (Lietuva)

Erasmus dzīves burvība ietver sevī jaunas iepazīšanās ar jauniešiem no gandrīz visas pasaules – Francija, Vācija, Itālija, Spānija, Indija, Dienvidkoreja, ASV un Āfrika…un tā ir tikai maza daļa no valstīm. Kulturālais mikslis ikdienas dzīvē atklāj iespējas iepazīt katru kultūru tādā gaisotnē, kādā to nevar izdarīt ceļojot. Tiek lauzti stereotipi un krātas zināšanas.

Rijekas Universitāte (Horvātija)

Studijas Rijekas Universitātē bija viens no labākajiem posmiem mūsu dzīvē, nostiprinājām angļu valodas zināšanas, ieguvām vērtīgu pieredzi, iepazinām jaunus cilvēkus, kultūru un tradīcijas.

ST. CYRIL AND ST. METHODIUS UNIVERSITY OF VELIKO TURNOVO (Bulgārija)

Izvēlējos piedalīties Erasmus mobilitātē, jo uzskatu, ka tā ir lieliska iespēja studēt un ceļot vienlaikus, redzēt daudz ko jaunu, kļūt patstāvīgam, plānot studijas, izklaides, izdevumus. Tā ir arī pašrealizēšanās iespēja – būt neatkarīgam, piedalīties dažādos pasākumos, pilnveidot svešvalodas zināšanas, kontaktēties ar citiem Erasmus studentiem un uzzināt daudz interesanta.

Sv Kirila un Sv Metodija Universitāte Veliko Turnovo (Bulgārija)

Ar pārliecību varu teikt, ka mans ERASMUS veiksmes stāsts sākās brīdī, kad nomainīju savu desktopa attēlu. Uz to brīdi mans lielākais sapnis bija studijas manā sapņu pilsētā- Veliko Turnovo-, kas iepriecināja mani katru reizi, kad ieslēdzu datoru. Domu spēks mani kārtējo reizi nepievīla, un tieši pēc nedēļas es saņēmu e-pastu, kas mainīja manu dzīvi.

Žila Verna Pikardijas Universitāte (Francija)

Jau pirmajā gadā sēžot lekcijās, mācoties franču valodu, starp kursa biedriem pārrunājām, cik kolosāli būtu apgūt šo svešvalodu pašā Francijā. Pagāja gads, un mūsu lielākā vēlme tika īstenota – otrā kursa rudens semestris tika pavadīts Francijā.

Universitāte VIVES (Beļģija)

Mani vienmēr ir interesējusi Eiropa, tās iedzīvotāji, valoda, kultūra. Tā kā studēt es izvēlējos svešvalodas, piedalīšanās Erasmus mobilitātes programmā man bija pašsaprotama, jo tā paredz saskarsmi ar ārzemniekiem. Un tieši citu studentu pozitīvās atsauksmes par šo iespēju studēt kādu laika posmu citā valstī bija pirmais signāls par labu Erasmus mobilitātes programmai.