DUISStudentiemDarbiniekiemProjektiKontakti
A+
DUISStudentiemDarbiniekiemProjektiKontakti

ERASMUS+ pieredzes stāsti

dalies:
drukā:

University of Murcia (Spānija)

Sulamīte Tovija Rasnače, BSP “Valodu un kultūras studijas” 2.studiju gada studējošā

Par Erasmus+ studiju mobilitātes iespēju uzzināju vēl mācoties skolā. Sākot mācības Daugavpils Universitātē angļu filoloģijā, izrādīju lielu interesi par Erasmus programmu un sapratu, ka varu mācīties ārzemēs, praktiski izmantojot valodu un uzlabojot tās zināšanas, kā arī gūstot neaizmirstamu pieredzi. Tā kā otrā valoda, ko mācos, ir spāņu, uzreiz nolēmu, ka gribu braukt uz Spāniju.

Dzīvojot ārzemēs, es ne tikai guvu jaunas zināšanas mācību jomā, bet arī kļuvu patstāvīgāka, attīstījās manas analītiskās prasmes, tagad man ir vieglāk pieņemt svarīgus lēmumu. Es ieraudzīju pasauli citām acīm un iemācījos ātrāk reaģēt dažāda veida stresa un nestandarta situācijās. Mans redzesloks paplašinājās, un uz dažām lietām es sāku skatīties no citas puses.

Mobilitātē es devos ar 4 kursa biedrenēm un dzīvojām visas kopā vienā dzīvoklī. Gandrīz 5 mēnešu laikā mēs kļuvām ļoti tuvas, un laiks, pavadītais kopā, bija īpašs. Mēs kopā ceļojām, braucām uz jūru, pētījām rajonu, kurā dzīvojām, risinājām jautājumus un dalījāmies ar savu dzīves pieredzi. Manā atmiņā uz visu laiku paliks ceļojums uz nelielu Spānijas ciemu, tā daba ir ļoti iespaidīga, kalni iedvesmo un sajūsmina; tā ciema iedzīvotāji ir atvērti, atsaucīgi cilvēki ar lielu sirdi. Es izbaudīju visu to laiku, ko pavadīju Spānijā un ne par ko nenožēloju.

Erasmus+ studiju mobilitāte dod lielisku iespēju labāk iepazīt pasauli, kā arī sevi, pārvarot grūtības. Nav jābaidās darīt kaut ko jaunu, ir jābūt drosmīgiem un pareizi izmantot dotās iespējas. Pametot savu komforta zonu, ir daudz vieglāk baudīt dzīvi un neļaut tai paiet garām.

Vytautas Magnus University (Lietuva)

Santa Svalbe, BSP “Filoloģija (latviešu filoloģija)” 3.studiju gada studējošā

Ideja doties studiju mobilitātes programmā dzīvoja manī kopš vidusskolas, taču bija kaut kādas iekšējās bailes un šaubas par to, bet, mācoties otrajā kursā DU, man bija iespējas sadarboties ar mūsu apmaiņas studentiem, kas brauca uz Daugavpili un viņi man deva drosmi, ka ir jādodas arī pašai savā apmaiņas piedzīvojumā.

Uzsākot dokumentu kārtošanas procesu ir jārēķinās, ka būs jāpavada ļoti daudz laika tieši pie dokumentu kārtošanas, kam noteikt vajag veltīt daudz laika un uzmanības, kā arī neiesaku to atlikt uz pēdējo brīdi, bet kopumā viss bija kārtībā, gan Daugavpils Universitātē, gan arī Lietuvas universitātē. Vienmēr bija iespēja sazināties ar Erasmus koordinatoriem abās universitātēs  un viņi ļoti ātri spēja palīdzēt.

Pirmais ieguvums, kas nāk prātā noteikti ir angļu valodas zināšanu pilnveidošana, spēja iziet no savas komforta zonas un iespēja uzzināt kaut ko jaunu par citām, pilnīgi svešām kultūrām.

Ņemot vērā, ka mobilitātes valsts manā gadījumā bija Lietuva, nebija ļoti liela kultūras atšķirība ne tradīcijās, ne mentalitātē, ne arī valodas lietojumā, jo Daugavpilī mums pasniedza lietuviešu valodu, kā arī Lietuvā ļoti plaši tiek lietota krievu un angļu valoda.

Noteikti katram studentam, kas vēlas dot studiju mobilitātē ir jāapzinās, ka “brīvība no studijām”, par ko tiek ļoti daudz runāts, tas ir mīts. Mācīties vajag ļoti daudz, ja vēl nepaveicas un neizdodas pielīdzināt visus priekšmetus, kas ir DU citai augstskolai, tad vajag ļoti pacensties, jo vienlaicīgi ir jāmācās divās augstskolās, kā arī jāsaprot tas, ka mācības notiek angļu valodā, kas vēl vairāk sarežģīti mācīšanās procesu. Svarīgi ir saprast to, ka katrs students dodoties studiju mobilitātē būs citā valstī, kur ir cita mentalitāte, cita kultūra, kā arī apkārt ir daudzu citu valstu studenti ar kuriem ir jāspēj sadzīvot, kas man sagādāja grūtības, jo nekad nevari paredzēt ar ko dzīvosi viena istabā, vai šis cilvēks būs tik pat kārtīgs kā tu, cikos viņš ies gulēt, cik skaļi viņš uzvedīsies, kā arī šie pāris mēneši tu esi viens pats pavisam sveša valstī, kas var būt smags izaicinājums pat vis aktīvākajiem un atvērtākajiem cilvēkiem.

 Jebkurā gadījumā, neskatoties uz neko, es viennozīmīgi var teikt, ka šī ir ļoti laba iespēja iepazīt sevi, iepazīt citus, iegūt jaunu un neaizmirstamu pieredzi, ko noteikti iesaku izmantot ik vienam! Tas ir tā vērts!

Vilnius University Šiauliai Academy (Lietuva)

Vairāki iemesli mudināja mūs piedalīties Erasmus studiju mobilitātē. Viens no galvenajiem iemesliem bija citu Daugavpils Universitātes studentu, kuri iepriekš bija piedalījušies Erasmus mobilitātē, motivējošie veiksmes stāsti un atsauksmes.

Vytautas Magnus University (Lietuva)

Erasmus dzīves burvība ietver sevī jaunas iepazīšanās ar jauniešiem no gandrīz visas pasaules – Francija, Vācija, Itālija, Spānija, Indija, Dienvidkoreja, ASV un Āfrika…un tā ir tikai maza daļa no valstīm. Kulturālais mikslis ikdienas dzīvē atklāj iespējas iepazīt katru kultūru tādā gaisotnē, kādā to nevar izdarīt ceļojot. Tiek lauzti stereotipi un krātas zināšanas.

University of Rijeka (Horvātija)

Studijas Rijekas Universitātē bija viens no labākajiem posmiem mūsu dzīvē, nostiprinājām angļu valodas zināšanas, ieguvām vērtīgu pieredzi, iepazinām jaunus cilvēkus, kultūru un tradīcijas.

St. Cyril and St. Methodius University in Veliko Turnovo (Bulgārija)

Izvēlējos piedalīties Erasmus mobilitātē, jo uzskatu, ka tā ir lieliska iespēja studēt un ceļot vienlaikus, redzēt daudz ko jaunu, kļūt patstāvīgam, plānot studijas, izklaides, izdevumus. Tā ir arī pašrealizēšanās iespēja – būt neatkarīgam, piedalīties dažādos pasākumos, pilnveidot svešvalodas zināšanas, kontaktēties ar citiem Erasmus studentiem un uzzināt daudz interesanta.

St. Cyril and St. Methodius University in Veliko Turnovo (Bulgārija)

Ar pārliecību varu teikt, ka mans ERASMUS veiksmes stāsts sākās brīdī, kad nomainīju savu desktopa attēlu. Uz to brīdi mans lielākais sapnis bija studijas manā sapņu pilsētā- Veliko Turnovo-, kas iepriecināja mani katru reizi, kad ieslēdzu datoru. Domu spēks mani kārtējo reizi nepievīla, un tieši pēc nedēļas es saņēmu e-pastu, kas mainīja manu dzīvi.

Universitāte VIVES (Beļģija)

Mani vienmēr ir interesējusi Eiropa, tās iedzīvotāji, valoda, kultūra. Tā kā studēt es izvēlējos svešvalodas, piedalīšanās Erasmus mobilitātes programmā man bija pašsaprotama, jo tā paredz saskarsmi ar ārzemniekiem. Un tieši citu studentu pozitīvās atsauksmes par šo iespēju studēt kādu laika posmu citā valstī bija pirmais signāls par labu Erasmus mobilitātes programmai.