LV
LV
EN
DUISStudentiemDarbiniekiemProjektiKontakti

Profesores Maijas Burimas vizīte Bulgārijas Zinātņu akadēmijā

28.04.2025
dalies:
drukā:

No 2025. gada 17. marta līdz 22. martam Daugavpils Universitātes (DU) Latvijas studiju centra vadītāja, DU studiju virziena “Valodu un kultūras studijas, dzimtās valodas studijas un valodu programmas” vadītāja, kopīgās triju augstskolu doktora studiju programmas (KDSP) “Valodas un literatūras studijas” direktore profesore Maija Burima īstenoja Erasmus+ programmas mobilitāti Bulgārijas Zinātņu akadēmijā (BZA), kuras laikā uzņemošā puse bija noorganizējusi produktīvas tikšanās, kas rezultējās ar turpmākās sadarbības stratēģijas izstrādi un pasākumu plānošanu akadēmiskajā jomā un pētniecībā. 

Tikšanās laikā ar Bulgārijas Zinātņu akadēmijas (BZA) Literatūras institūta direktora vietnieci asociēto profesori bulgāru literatūrā Mariju Pilevu, asociēto profesoru salīdzināmajā literatūrzinātne Jordanu Luckanovu un pētnieci salīdzināmajā literatūrā Margaritu Serafimovu tika prezentētu DU studiju virziena “Valodu un kultūras studijas, dzimtās valodas studijas un valodu programmas” akadēmiskā un pētnieciskā darbība, iegūta informācija par BZA stratēģiskajām prioritātēm, plānota kopīgu teorētisko tiešsaistes semināru rīkošana starp BZA un DU  kopīgās doktora studiju programmas (KDSP) “Valodas un literatūras studijas” docētājiem un doktorantiem par aktuālām kultūrkritiskām pieejām un to pārnesi uz  tekstu analīzi.  Sarunu laikā tika saņemts uzaicinājums DU salīdzināmās literatūras speciālistiem iesniegt publicēšanai rakstus zinātniskajā izdevumā, ko sagatavo BZA Literatūras institūta darbinieki, kā arī izstrādāt kopīgas publikācijas ar DU docētāju un doktorantu iesaisti, kā arī  tika iezīmēta kopīgā zinātnieku un doktorantu sadarbības projekta tulkojumzinātnē aprises. Produktīva tālākās sadarbības plānošanā bija tikšanās ar BZA Salīdzināmās literatūras nodaļas pētnieci Dr. filol. Rebeku Gigli  (Rebecca Gigli). Tika pārrunāta DU Starptautiskās Vasaras skolas “Latvijas Kultūras kanons 2025” norise un iespēja iesaistīties darbā arī BZA speciālistiem; plānotas abu institūciju kopīgā Erasmus plus projekta pieteikuma aprises un aktivitātes. Ļoti produktīva bija tikšanās ar Sofijas Universitātes profesori Gaļinu Petkovu. Tika izstrādāti nākamo Erasmus plus mobilitāšu tematiskie plāni un vadlīnijas sadarbībai akadēmiskajā jomā (konferences, semināri). Īpašu uzmanību tikšanās laikā veltījām kopīgā studiju moduļa “Diaspora un migrācija” izstrādei humanitāro zinātņu studiju programmu vajadzībām.

Vizītes ietvaros tika iepazīta BZA un Sofijas Universitātes infrastruktūra: mācību un pētnieciskās telpas, bibliotēkas, lasītavas. Apmeklēju Sofijas Universitātes Studentu pašpārvaldes rīkoto pasākumu. 

Mobilitātes laikā Sofijas muzejos un bibliotēkās padziļināju zināšanas par bulgāru mākslas vēsturi un mūsdienu tendencēm,  kultūru, etnogrāfiju un pilsētvidi. Iegūto empīrisko materiālu (video un foto fiksācijas, grāmatas, bukletus) plānoju integrēt savos docētajos studiju kursos efektīvai studējošo patstāvīgā darba organizēšanai. 

Sadarbībai ar Bulgārijas akadēmiskajām institūcijai ir ļoti liels potenciāls pētniecībā un studiju satura izstrādē, pievēršoties tipoloģiskiem postpadomju valstu konceptiem, piemēram, identitāte, atmiņa, trauma, kanons u.c.