Tika apkopoti, apstrādāti un analizēti iegūtie eksperimentālie dati par selektīvu ZnO nanostruktūru sintēzi, uz to bāzes tika strādāts pie zinātniskā raksta sagatavošanas.
Veikti papildus elektroķīmiskie mērījumi ar titāna oksīda nanostruktūrām funkcionalizētiem elektrodiem priekš publikācijas sagatavošanas.
Strādāts pie multisensoru sistēmas izgatavošanas, apvienojot 2 darba elektrodus vienotā sistēmā.
Ņemta dalība starptautiskā vasaras skolā “9th European Summer School of Electrochemical Engineering (ESSEE)”, kura norisinājās 2022. gada 3.-7. oktobrī tiešsaistē (e-platformā Microsoft Teams) no Sauthemptonas Universitātes, Apvienotajā Karalistē. Tās gaitā tika pilnveidotas teorētiskās zināšanas dažādu elektroķīmisko procesu norisē, termodinamikā, enerģijas uzkrāšanā, kā arī elektroķīmisko mērījumu veikšanā un dažādu materiālu elektroķīmiskā sintēzē.
Tika veikts mobilitātes un tīklošanās brauciens uz Kanādu no 2022. gada 28. oktobra līdz 18. novembrim. Tā ietvaros tika apmeklētas Kanādas Kodolpētījumu laboratorijas (Canadian Nuclear Laboratories; CNL) Chalk River pilsētā. Tā ir viena no vissarežģītākajām laboratorijām Kanādā, kuras darbība svārstās no pakalpojumiem un attīstības, kas saistīti ar kodolrūpniecību, līdz citām zinātnes jomām, piemēram, fizika, metalurģija, ķīmija, bioloģija un inženierzinātne. Tika noorganizētas vairākas tikšanās ar dažādu nozaru pētniekiem un nodrošināts materiālapstrādes, materiālzinātnes, mikroskopijas, kodolpētījumu un radioaktīvu materiālu, ūdeņraža un tritija izpētes laboratoriju apmeklējums. Tika nodibināti jauni kontakti, apspriesti tekošie zinātniskie pētījumi un gūta jauna pieredze eksperimentu veikšanā, tika pilnveidotas un padziļinātas teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņas dažādu materiālu iegūšanā, to fizikālo īpašību izpētē un pielietošanā, tādējādi uzlabojot pēcdoktorantes kompetences un zinātnisko kapacitāti. Brauciena ietvaros tika apmeklēts arī uzņēmums “CpK Interior Products” pilsētā Corbyville, netālu no Kingstonas. Tika apmeklēta ražotne un zinātniskās laboratorijas, kuru galvenais uzdevums ir sintezēt jaunus kompozītmateriālus ar unikālām īpašībām un pētīt to īpašības un pielietojuma iespējas. Tika nodibināti kontakti ar zinātniekiem, kas ir iesaistīti jaunu materiālu izveidē un komercializēšanā, kā arī pilnīgi jaunu produktu un procesu izstrādē, kas tirgū vēl nav pieejami.
Papildu informācija:
G.Liberta Inovatīvās mikroskopijas centra pētniece Irēna Mihailova
Irena.mihailova@du.lv