Daugavpils Universitāte
Humanitāro un sociālo zinātņu institūts
Starptautiskā zinātniskā konference
VĒSTURE: AVOTI UN CILVĒKI
2026. gada 7.–8. maijs
Kopš 1997. gada Daugavpils Universitāte izdod zinātnisko rakstu krājumu “Vēsture: avoti un cilvēki” ar plašu Latvijas un ārvalstu vēsturnieku pētījumu klāstu. Rakstiem nav tematisku, hronoloģisku, ģeogrāfisku vai citu ierobežojumu, tomēr pētījumi par Latgales un Sēlijas reģionu vēsturiskajā perspektīvā ir īpaši gaidīti. Krājuma saturu pamatā veido raksti, kurus sagatavo ikgadējās konferences dalībnieki.
Starptautiskās zinātniskās konferences “Vēsture: avoti un cilvēki” mērķis ir veicināt vēstures pētnieku zinātnisko komunikāciju, autoriem prezentējot sava darba rezultātus. Starpdisciplinārie pētījumi ar fokusu uz vēstures avotiem arī tiek gaidīti.
Vēstures pētniecības tradīcijas Daugavpils Universitātē iedibināja Dr. habil., profesors Joels Veinbergs (1922–2011), kurš strādājis Vēstures katedrā no 1962. līdz 1993. gadam un izaudzinājis vairākas vēstures pētnieku un skolotāju paaudzes. Doktoranti ir aicināti iesniegt savus rakstus profesora Joela Veinberga balvai par labāko doktoranta rakstu konferences programmā.
Konferences darba valodas ir latviešu un angļu. Pieteikumu iesniegšanas termiņš ir līdz 2026. gada 1. februārim. Izmantojiet tiešsaistes formu, lai iesniegtu savu pieteikumu. Autori saņems paziņojumu par dalības apstiprināšanu līdz 2026. gada 16. februārim.
Pēc konferences visi dalībnieki tiek aicināti iesniegt savus rakstus anonīmi recenzējamajā zinātnisko rakstu krājumā „Vēsture: avoti un cilvēki” (ISSN 1691-9297); izdevums iekļauts starptautiski citējamā datubāzē EBSCO.
Konference notiks tiešsaistē un klātienē Daugavpils Universitātes telpās: Vienības ielā 13, Daugavpils, Latvija. Konferences dalībniekiem tiks izsniegti dalības sertifikāti.
Papildinformācija: Laima Grišule laima.grisule@du.lv
Profesora Joela Veinberga balvas nolikums