DUISStudentiemDarbiniekiemProjektiKontakti
A+
DUISStudentiemDarbiniekiemProjektiKontakti
24.07.2023
dalies:
drukā:

Veiksmīgi noslēgusies otrā Brioloģijas vasaras skola: “No sūnu noteikšanas līdz praktiskai izmantošanai 2023”, kura norisinājās Daugavpils Universitātes (DU) Studiju un pētniecības centrā “Ilgas” laikā no 3. līdz 12. jūlijam. Vasaras skolu finansiāli atbalstīja Valsts izglītības un attīstības aģentūra.

Brioloģijas vasaras skolas dalībnieki Studiju un pētniecības centrā “Ilgas” īsi pirms došanās mājupceļā
2023. gada 12. jūlijā.

Šogad vasaras skolas laikā Bakalaura, Maģistra un Doktorantūras studiju programmu studenti un pasniedzēji no deviņām valstīm (Latvijas, Vācijas, Austrijas, Čehijas, Vjetnamas, Meksikas, Francijas, Zviedrijas un Polijas) ieguva jaunas zināšanas brioloģijā Latvijas kultūrvēsturiskā kontekstā gan piedaloties ekspedīcijās, lekcijās, veicot uzdevumus, gan prezentējot savu darbu un nosakot sugas laboratorijas apstākļos.

Vasaras skola sākās ar Maksima Balalaikina prezentāciju par Studiju un pētniecības centru “Ilgas”, to nozīmi DU pētniecībā un studentu izglītībā. Anna Mežaka, Ligita Liepiņa un Stefens Kaspari (Steffen Caspari) iepazīstināja studentus ar sūnu noteikšanas atslēgas pazīmēm. Stefens Kaspari iepazīstināja vasaras skolas dalībniekus ar Sarkanās grāmatas sugu centru Vācijā

Vasaras skolu bagātināja vieslektori: Uvis Suško, kurš iepazīstināja ar Austrumlatvijas sūnu pētīšanas vēsturi, Irēna Skrinda (Dabas aizsardzības pārvalde), kura stāstīja par praktiskas dabas aizsardzības projektiem Austrumlatvijā un Baiba Bambe, parādot Teiču purva daudzveidību. Par sūnu praktisko pielietojumu stāstīja Ligita Liepiņa.

Vasaras skolas dalībnieki iepazinās ne tikai ar dabas daudzveidību Latgalē, bet arī ar kultūrvēsturisko mantojumu apmeklējot Aglonas maizes muzeju, Daugavpils māla mākslas centru un Zemnieku Saimniecību “Kurmīši”. Vasaras skolas dalībniekus latviešu dančos ievadīja DU Studentu deju ansamblis “Laima”.

Paralēli ekspedīcijām lauka apstākļos un darbam laboratorijā, studenti vakaros prezentēja savus pētījumus. Studenti strādāja gan grupās, gan individuāli. Vasaras skolas noslēgumā studenti prezentēja savus grupu uzdevumu rezultātus.

Vasaras skolas laikā atrastas arī jaunas aizsargājamu sūnu sugu atradnes. Piemēram, Daugavpils pilsētā un Preiļu muižas parkā ūdentilpju krastos Stefens Kaspari iepazīstināja vasaras skolas dalībniekus ar īpaši aizsargājamām ričiju ģints sūnu sugām Latvijā, kuras šogad, iespējams atkāpjoties ūdens līmenim, ir vairāk parādījušās ūdensteču krastos.

Brioloģijas vasaras skolas koordinatore: Anna Mežaka (anna.mezaka@du.lv)

Brioloģijas vasaras skolas foto un video materiāli apskatāmi Instagram un Tik tok kontos.

Sīkāka informācija par Brioloģijas vasaras skolu:

https://du.lv/en/events/bryology-summer-school-from-bryophyte-identification-to-practical-use-2023/

Studenti pēta sūnas “Ilgu” apkārtnes mežā
Brūnais sfagns Sphagnum fuscum dominē uz ciņa kopā ar gludlapu mīlijas Mylia anomala pavedieniem
 un atsevišķiem Polytrichum strictum indivīdiem Teiču purvā.
Studentu darbs laboratorijā nosakot sūnu sugas.
Teorētiskā nodarbība sūnu noteikšanā.