Katru semestri mēs sagaidām Erasmus+ studentus no visas pasaules! Šajā semestrī ir pārstāvētas 12 valstis.
Neskatoties uz izaicinājumiem, kurus mēs tagad piedzīvojam – ir pagājis gads iebrukumam Ukrainā un tikai dažas dienas pēc smagākajām zemestrīcēm Turcijā – mēs gribam būt kopā, lai būtu stiprāki – ar šiem vārdiem Liene Leikuma-Rimicāne, galvenā speciāliste sadarbības jautājumos, sagaidīja starptautiskos studentus no trim kontinentiem.
Eiropas Savienības Erasmus+ programmas ietvaros pavasara semestrī mūsu Universitātē apgūs studiju kursus studenti no Neapoles Universitātes Itālijā, Monsas Universitātes Beļģijā, Mursijas Universitātes Spānijā, Eotvos Lorand Universitātes Ungārijā, Vitauta Dižā Universitātes Lietuvā. Kā arī absolventa praksē piedalīsies studente no Varšavas Universitātes Polijā.
Mēs esam priecīgi atkal sagaidīt vairākus studentus no Turcijas Universitātēm – Gaziantepas Universitāte, Sīlejmana Demirela Universitāte, Mus Alparslan Universitāte, Ardahan Universitāte, kā arī Jildizas Tehniskā Universitāte un Erzurumas Tehniskā Universitāte. No tuvākas Grūzijas ieradās studenti no Batumi Šota Rustaveli Valsts Universitātes.
Neaizmirstiet Erasmus+ moto: “Maini dzīvi, domā plašāk”. Un veiciniet savu spēju pielāgoties mūsdienu mainīgajos apstākļos – turpināja Erasmus+ projekta koordinatore.Pārliecināties, cik atšķirīgi mēs esam, var, piemēram, uzzinot, ka studentu skaits dažās Turcijas Universitātes ir lielāks nekā Jelgavas iedzīvotāju skaits. Studente Ninjin no Mongolijas, kura piedalās Erasmus+ apmaiņas programmā, pateicoties studijām Turcijas Gaziantepā, lika mums saprast, ka dažos viņas dzimtenes reģionos satikt cilvēku, šķiet, ir vēl lielāks izaicinājums nekā mazapdzīvotā Latvijā!
Jūs piešķirsiet mūsu pilsētai jaunu svaigumu, jo mums vēl ir jācīnās ar dažiem stereotipiem par mūsu tēlu, – cer galvenā speciāliste sadarbības jautājumos. Motivācijas pavadīt pāris nedēļas vai mēnešus Daugavpilī ir tiešām dažādas. Cilvēki šeit ierodas, jo tā bija vienīgā vieta Eiropā, kur notiek sadarbība ar konkrēto reģionu; cilvēki ierodas, lai iepazītu Eiropas Savienības robežas; citi vēlas izbaudīt krievu valodas klātbūtni mūsu multikulturālajā pilsētā. – Es šeit pavadīju diennakti un nolēmu atgriezties un apsvērt pārcelšanos, jo šī pilsēta ir ļoti īpaša, – tā uzsver absolvente Katažina no Varšavas Universitātes Polijā.
No Āzijas vislielākā studentu grupa ieradās no Tadžikistānas, pārstāvot trīs akadēmiskās iestādes: Tadžikistānas Nacionālā universitāte Dušanbē, tās Politehniskais institūts no otrās lielākās pilsētas Hudžandas un Krievijas-Tadžikistānas Slāvu Universitāte. Indijas studenti no Dev Sanskriti Universitātes dalījās ar mums savā garīgajā pieredzē, ierodoties nacionālos tērpos.
Āfrikas kontinentu pārstāv studenti no Lesoto Nacionālās Universitātes, un no Dienvidāzijas šajā semestrī mēs sagaidījām studentus un pētniekus no Mindanao Universitātes Filipīnās, kuri atstāja savu skaisto vasaru, lai izbaudītu Latvijas bargo ziemu.
– Mēs visi esam tik dažādi, bet vienlaikus arī esam vienādi, jo vēlamies dzīvot droši, mierīgi, būt laimīgi un būt kopā – ar šiem vārdiem L.Leikuma-Rimicāne noslēdza tikšanos, aicinot viesus uz ekskursiju pa pilsētu. To vadīja vietējais gids Artūrs Fišers, kurš ir dzimis Daugavpilī un par savu dzimto pilsētu zina visu. Par spīti aukstajam laikam, kas dažiem studentiem joprojām ir izaicinājums, mēs baudījām anekdotes un slēptās vēsturiskā centra un Baznīcas kalna pērles.
Visu nedēļu tiks svinēta studentu atbraukšana. Mūsu viesiem palīdzēs integrēties Studentu Padome, parādot Daugavpils lepnumu – cietoksni. Gaidot pavasari, jau ir ieplānotas ekskursijas Latgalē, galvaspilsētā Rīgā un Vidzemes reģionā.