Šī gada 11. maijā Daugavpils Universitātē notiks ikgadējā 17. Starptautiskā zinātniskā konference Mūzikas zinātne šodien: pastāvīgais un mainīgais. Organizatoru vidū Lietuvas Mūzikas un Teātra akadēmija, Kauņas Vītauta Dižā Universitāte (Lietuva), Silēzijas universitātes Katovicē Mākslas fakultātes Cešinā Mūzikas institūts (Polija).
Šogad konferences mērķis ir sekmēt starptautisku zinātnes sakaru attīstību, bagātināt Latvijas mūzikas zinātni ar jaunām atziņām, īpašu uzmanību pievēršot mūzikas analīzes, tradicionālās mūzikas un mūzikas mācīšanas metodikas jautājumiem, mūzikas izglītībai Lietuvā. Konference notiks tiešsaistē ZOOM platformā.
Konference tiek organizēta, lai uzsvērtu augstākās izglītības mūzikā mūsdienu nozīmi, zinātnisko un inovatīvo risinājumu pieaugošo lomu, kā arī veicinātu sadarbību starp augstākās izglītības iestādēm ES dalībvalstīs un profesionālās ievirzes izglītības iestādēm Latvijā. Priekšlasījumu tematika saistīta ar vēsturiskās muzikoloģijas, sistemātiskās muzikoloģijas un etnomuzikoloģijas jomām.
Šogad konferencei pieteikušies 24 zinātnieki no Latvijas, Lietuvas, Polijas, Ukrainas, Īrijas un Horvātijas mūzikas augstskolām un pētnieciskiem centriem. 17 no dalībniekiem ir mākslas doktori, profesori. Konferences ietvaros darbosies trīs darba grupas mūzikas vēstures, teorijas un atskaņotājmākslas, tradicionālās un džeza mūzikas jomās. Tematikas loks plašs, īpaši daudz zinātnieku šoreiz pievērsušies mūzikas analīzes un tradicionālās mūzikas jautājumiem.
Mūzikas un mākslu fakultātes 17. Starptautiskā zinātniskā konference Mūzikas zinātne šodien: pastāvīgais un mainīgais tiek rīkota kopš 2006. gada maija. Konferences idejas inspirētāji ir DU MMF profesors, Dr. art. Ēvalds Daugulis un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesore, Dr. art. Ilma Grauzdiņa (1948–2016). Laikposmā no 2006. gada līdz 2023. gadam konferencē Mūzikas zinātne šodien: pastāvīgais un mainīgais piedalījās zinātnieki no 11 valstīm (Anglija, Baltkrievija, Beļģija, Īrija, Horvātija, Krievija, Latvija, Lietuva, Polija, Ukraina un Turcija). Ar ziņojumu uzstājās 562 lektori.
Konferences atklāšanā klātesošos uzrunās Daugavpils Universitātes vadība un pārstāvji no Lietuvas Mūzikas un Teātra akadēmijas, Vītauta Dižā Kauņas universitātes un Ukrainas Dnipro M.Glinkas mūzikas akadēmijas.
Konferences organizators un vadītājs
prof. Ē. Daugulis
Papildus informācija:
E mail: evalds.daugulis@du.lv