Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra Eiropas skolu sadarbības tīkla eTwinning ietvaros 2023. gada 20. oktobrī sadarbībā ar Daugavpils universitāti norisinājās tiešsaistes tikšanās, kuras laikā topošie pedagogi iepazinās ar eTwinning un tā piedāvātajā iespējām. Studenti ieguva gan teorētiskas zināšanas par starptautiskiem tiešsaistes projektiem, gan paši izmēģināja radīt un attīstīt projektu idejas. Tikšanos vadīja eTwinning Nacionālā atbalsta dienesta pedagoģijas eksperte Liene Millere.
eTwinning ir Eiropas Savienības programmas izglītības un mācību, jaunatnes un sporta jomā Erasmus+ aktivitāte, kura tiek īstenota, izmantojot projektu kā mācību metodi un nodrošinot kompetenču pieeju izglītībā, veicina pedagogu profesionālo pilnveidi IKT, metodikas un valodu jomā. eTwinning var iesaistīties gan esošie, gan topošie pedagogi, kuri projektu metodi vēlas izmantot savā mācību darbā. Ne visi Latvijas pedagogi ir dzidējuši par eTwinning, tāpēc Daugavpils universitāte sadarbojās ar eTwinning nacionālo atbalsta dienestu, organizējot informātīvu tikšanos.
Tikšanās sākumā Liene Millere iepazīstināja studentus ar eTwinning un to, kādas iespējas eTwinning piedāvā augstskolām un pedagoģijas studentiem. Nākamais solis bija iepazīt eTwinning projektu vērtēšanas kritērijus un kvalitatīva eTwinning projekta plānošanas posmus un to, kā vieglāk iekļaut eTwinning projektus mācību saturā. Tālāk studentiem bija iespēja iepazīt piecus labās prakses piemērus: “STEAM With Fairy Tales”, “Change the Game Yourself”, “Viena zeme, vieni ļaudis, nav vienāda valodiņa”, “Rokasgrāmata skolotājiem, skolēniem un sliņķiem par siltumu”, “Pogas ceļojums”. Tikšanās noslēgumā dalībnieki tika sadalīti astoņās grupās, kurās kopīgi plānoja savas eTwinning projektu idejas. Radītās idejas bija ļoti interesantas un ietvēra dažādus vecumposmus. Lūk dažas no tām:
Kas ir eTwinning?
eTwinning ir Eiropas Savienības programmas izglītības un mācību, jaunatnes un sporta jomā Erasmus+ aktivitāte, kura tiek īstenota, izmantojot projektu kā mācību metodi un nodrošinot kompetenču pieeju izglītībā, veicina pedagogu profesionālo pilnveidi IKT, metodikas un valodu jomā. Reģistrējoties eTwinning, skolotāji var īstenot projektus vietējā un Eiropas mērogā, izmantot bezmaksas tiešsaistes partneru atrašanas, sadarbības un projekta gaitas atainošanas rīkus, kā arī piedalīties vietējā un starptautiskā mēroga pedagogu profesionālās pilnveides pasākumos gan tiešsaistē, gan klātienē. eTwinning reģistrējušies aptuveni 1 055 000 skolotāju, no kuriem 7500 ir Latvijas skolotāji. Informācija par citiem eTwinning pasākumiem – www.etwinning.lv.
Informāciju sagatavoja:
Linda Muižniece-Slesare
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras
Pedagogu digitālās pratības pilnveides nodaļas projektu koordinatore
Mūkusalas iela 41 (2.stāvs), Rīga, LV-1004, Latvija
linda.muizniece@jaunatne.gov.lv
Tālr.: +371 67356252