Laika posmā no 2024. gada oktobra līdz 2025. gada aprīlim Daugavpils Universitātes Doktorantūras skolā norisinājies nodarbību cikls, kura mērķis ir stiprināt doktorantu pētnieciskās, profesionālās un starpdisciplinārās kompetences. Nodarbības sniegušas iespēju studentiem iepazīties ar aktuālām tendencēm zinātnē, datu apstrādē, intelektuālā īpašuma aizsardzībā, starptautiskajās finansēšanas iespējās un aizsardzības tehnoloģijās.
1. nodarbība – 2024. gada 14. oktobris
Tēma: “When scientists communicate effectively, science thrives”
Lektors: Stīvens R. Šuits (ASV), starptautiski atzīts eksperts biznesa komunikācijā
Studenti guva ieskatu efektīvā zinātniskajā komunikācijā un apguva praktiskus rīkus prasmīgai ideju prezentēšanai. Nodarbība akcentēja komunikācijas lomu zinātnē un uzņēmējdarbībā, rosinot dalībniekus attīstīt tehniskās un sociālās prasmes.
2. nodarbība – 2024. gada 11. novembris
Tēma: “From articles in Science and Nature to the added value of the research”
Lektors: Prof. Dr. David Lordkipanidze (Tbilisi Valsts universitāte)
Pasākuma laikā tika uzsvērta augsta līmeņa zinātnisko publikāciju nozīme un efektīvas pētniecības komandas nozīme. Profesors dalījās pieredzē par starptautisku sadarbību un tīklošanās ietekmi uz pētniecības rezultātiem.
3. nodarbība – 2024. gada 9. decembris
Tēma: “From Post-doc to MSCA: carrying out research under national and European Commission level initiatives”
Lektori: Līga Līce da Costa un Darja Aksjonova (Latvijas Zinātnes padome)
Doktoranti tika iepazīstināti ar iespējām, ko sniedz ES programmas “Apvārsnis Eiropa” un Marijas Sklodovskas-Kirī aktivitātes. Apskatīti arī vietējie atbalsta instrumenti pēcdoktorantūras pētniecībai un resursu meklēšanas iespējas platformā EURAXESS.
4. nodarbība – 2025. gada 20. janvāris
Tēma: “Opportunities for Intellectual Property Protection”
Lektore: Viktorija Karasa (Patentu valde)
Nodarbība sniedza ieskatu intelektuālā īpašuma aizsardzībā, tai skaitā patentu, preču zīmju un dizainparaugu būtībā. Dalībnieki tika iepazīstināti ar Patentu valdes lomu un piedāvātajiem pakalpojumiem pētniecības komercializācijā.
5. nodarbība – 2025. gada 31. marts
Tēma: “Laying the Foundation: Smart Data Processing from Research Design to Insights”
Lektors: Dr.biol. Maksims Zolovs (Daugavpils Universitāte, Rīgas Stradiņa Universitāte)
Studenti apguva pētniecības dizaina plānošanas, datu kvalitātes nodrošināšanas un izlases lieluma noteikšanas principus, kas būtiski uzlabo pētījumu efektivitāti.
6. nodarbība – 2025. gada 28. aprīlis
Tēma: “Drošība un tehnoloģijas: kā universitātes var veidot aizsardzības nākotni”
Lektore: Elīna Egle-Ločmele (DAIF Latvija)
Nodarbībā tika aplūkoti aktuālie drošības un aizsardzības industrijas virzieni Latvijā un pasaulē, kā arī universitāšu iespējas iesaistīties inovāciju attīstībā šajā jomā. Lektore sniedza praktiskus piemērus, uzsverot zinātnes un industrijas sadarbības nozīmi.
Daugavpils Universitāte izsaka sirsnīgu pateicību visiem lektoriem par viņu iedvesmojošo un profesionālo ieguldījumu doktorantu izglītībā. Nodarbību cikls turpinās arī turpmāk, un tā mērķis ir sagatavot pētniekus darbam starptautiskā, starpdisciplinārā un praksē balstītā akadēmiskajā vidē.
Plašāka informācija:
https://du.lv/zinatne/doktoranturas-skola/doktoranturas-skolas-nodarbibas/
Papildu informācija:
Doktorantūras skola
Tālr.: 654 71960
e-pasts: doktoranturasskola@du.lv