Lai rastu jaunas, neierastas, efektīvas, atkārtojamas, dabai draudzīgas un izmaksās lietderīgas invazīvo sugu ierobežošanas metodes, ikviens interesents aicināts piedalīties ideju maratonā “Ķeram svešos Latvijas dabā!”. Pasākumu rīko Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi (DAP), Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāti (LBTU), Latvijas Universitāti un Daugavpils Universitāti, kā arī Vidzemes Augstskolu.
Informatīvais pasākums par maratona norisi notiks 7. martā tiešsaistē. Savukārt pats maratons ar konkursu par labāko ideju notiks 22. un 23. martā 24 stundu klātienes pasākumā LBTU Meža un vides zinātņu fakultātē, Akadēmijas ielā 11, Jelgavā.
Pieteikuma anketu var aizpildīt tiešsaistē līdz 3. marta plkst. 23.59 ŠEIT:
Ideju maratonā var piedalīties ikviens interesents, kurš sasniedzis 18 gadu vecumu un kuram ir pasākuma tematikai piemērotas idejas. Dalība maratonā ir bez maksas. Dalībnieki var pieteikties individuāli vai ar savu daļēji vai pilnīgi nokomplektētu komandu (5 dalībnieki vienā komandā). Pasākuma laikā dalībniekiem būs pieejamas arī konsultācijas ar īpaši pieaicinātiem ekspertiem un mentoriem, kā arī dažādas izglītojošas aktivitātes.
Nellija Tinusa, LLKC projektu vadītāja: “Ideju maratonā vēlamies sagaidīt idejas, kasLatvijā iepriekš nav pielietotas, izmaksu ziņā ir efektīvas, selektīvas (uz konkrēto organismu iedarbīgas), dabai draudzīgas un iespējami plaši pielietojamas citās teritorijās. Tādēļ maratonā īpaši gaidīsim priekšlikumus puķu spriganes Impatiens glandulifera, vārpainās korintes Amelanchier spicata, Kanādas zeltslotiņas Solidago canadensis, ošlapu kļavas Acer negundo un krokainās rozes Rosa rugosa ierobežošanai.”
Konkursa trīs labākajām komandām paredzētas vienreizējas naudas balvas, kā arī veicināšanas balvas no pasākuma sadarbības partneriem.
Plašāk par maratonu: https://latvianature.daba.gov.lv ; www.llkc.lv .
Papildus informācija: latvianature@llkc.lv
Projekts “Natura 2000 aizsargājamo teritoriju pārvaldības un apsaimniekošanas optimizācija” (LIFE19IPE/LV/000010 LIFE-IP LatViaNature) tiek īstenots ar Eiropas Savienības LIFE programmas un Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu.