2025. gada 15. maijā Daugavpilī norisinājās PULSE-ART projekta seminārs, kura mērķis bija iepazīstināt ieinteresētās puses ar projektu, izvērtēt Latvijas izglītības sistēmu, identificēt trūkumus un šķēršļus, kā arī apspriest jauno tehnoloģiju lomu izglītībā. Seminārs notika tiešsaistē, un tajā piedalījās 16 no 35 uzaicinātajiem. Semināra dalībnieki pārstāvēja pētniekus, radošos uzņēmējus, politikas veidotājus, izglītības darbiniekus, sabiedriskās dzīves aktīvistus u.c. Diskusijās tika secināts, ka mākslas un kultūras izglītības integrācija notiek galvenokārt neformālajā sektorā, kamēr formālā sistēma ir vāji pielāgojama radošām izpausmēm. Dalībnieki identificēja vairākus šķēršļus izglītībā:
Analizējot identificētos šķēršļus, tika noteiktas galvenās ietekmētās sabiedrības grupas: personas ar zemiem ienākumiem, jaunieši, pieaugušie ar vājām prasmēm un cilvēki ar īpašām vajadzībām. Semināra noslēgumā dalībnieki nonāca pie slēdziena, ka nepieciešams strukturēts un jēgpilns dialogs ar nacionālā līmeņa lēmumu pieņēmējiem.
Papildu informācija:
Anita Stašulāne
Dr. theol., Daugavpils Universitātes profesore,
Humanitāro un sociālo zinātņu institūta vadošā pētniece
anita.stasulane@du.lv
Projektu atbalsta Eiropas Savienības pētniecības un inovācijas programma „Apvārsnis Eiropa”, granta līgums Nr. 101178988.