2025. gada 12. maijā notika Daugavpils Universitātes Humanitāro un sociālo zinātņu institūta (HSZI) 10. zinātniskais seminārs “Latgales pagātne, tagadne, nākotne: starpdisciplinaritātes pieredze un perspektīvas”, kurā ar referātu “Vai augstākā izglītības telpā esam iekļaujoši?” piedalījās HSZI vadošā pētniece Mārīte Kravale-Pauliņa. Uzstāšanas laikā tika sniegts ieskats Erasmus+ projekta “Mācībspēku kā izglītojamo mācības iekļaujošai mācīšanai optimālos tīklos” (COALITION) līdzšinējā pieredzē. M. Kravale-Pauliņa uzsvēra, ka projektā aktīvi piedalās DU mācībspēki, kas pārstāv Humanitāro un sociālo zinātņu fakultāti, Dabaszinātņu un veselības aprūpes fakultāti, kā arī HSZI.
Projekts tiek īstenots ar mērķi – veicināt iekļaujošu, studentcentrētu pedagoģiju, pielāgojot studiju procesu dažādām studentu vajadzībām. Projekta ietvaros tika noteikti šķēršļi un iespējamie risinājumi sistēmas/organizācijas, studiju satura un individuālajā līmenī, kā arī izstrādāta un aprobēta atbilstošā metodoloģija – kolēģu vērošana, darbības pētījumi, materiālu līdzradīšana un studentu viedokļu stiprināšana. Īpaša uzmanība tika pievērsta fizisko, sociokulturālo un kognitīvo šķēršļu pārvarēšanai, studentu līdzdalības veicināšanai un atbalstošas mācību vides veidošanai.
Semināra laikā tika pausts viedoklis, ka viena no galvenajām nākotnes prioritātēm ir profesionālās pilnveides un institucionālā atbalsta turpināšana. COALITION projekta rezultāti ir veicinājuši mācībspēku izpratni par studentu dažādību, kā arī piedāvājuši praktiskus risinājumus iekļaujošas izglītības īstenošanai.
Projekts, kas tiks īstenots līdz 2025. gada augustam, notiek sadarbībā ar partnerinstitūcijām no Grieķijas, Rumānijas, Spānijas, Nīderlandes, Zviedrijas un Latvijas. Daugavpils Universitātes līdzdalība projektā atbilst tās attīstības stratēģijā 2022.–2028. gadam noteiktajām prioritātēm – studentcentrētai izglītībai un caurviju prasmju attīstībai.
Papildu informācija:
Dr. Mārīte Kravale-Pauliņa
Daugavpils Universitāte
E-pasts: marite.kravale@du.lv