DUISStudentiemDarbiniekiemProjektiKontakti
A+
DUISStudentiemDarbiniekiemProjektiKontakti
13.09.2021
dalies:
drukā:

Aicinām pieteikties STEM pedagogu apmācību nodarbību ciklam, kas tiek īstenots Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta 2014. – 2021. gada perioda programma “Pētniecība un izglītība” aktivitāte “Inovācijas centri” programmas projekta “Inovāciju centra izveidošana Daugavpilī”,  Nr. NFI/IC/VIAA/2020/4, Līguma Nr. Nr.9.-20.2.2.1/4 ietvaros.

Apmācības tiks īstenotas laika posmā no 2021. gada septembra līdz oktobrim ar mērķi bagātināt skolotāju zināšanas, prasmes un kompetences STEM (zinātne, tehnoloģijas, inženierzinātne, matemātika) un uzņēmējdarbības izglītības jomā, veicinot inovatīvu zināšanu apguvi un piedāvājot jaunus mācīšanās rīkus, tādējādi nodrošinot uz pētījumiem balstītas zināšanas un stiprinot skolotāju spēju iedvesmot un motivēt un atbalstīt jauniešus pievērsties vairāk dabaszinātņu un tehnoloģiju studijām savu nākotnes mērķu īstenošanai un sabiedrības ilgtspējīgai attīstībai. Kopumā projektā tiks organizēti četri apmācību cikli, grupās ar aptuveni 15 dalībniekiem katrā. Apmācību dalībnieki saņems sertifikātu ar apliecinājumu par apgūtajām tēmām 60 akadēmisko stundu apmērā.

Daugavpils Universitāte nodrošinās tālākizglītības apmācību programmas īstenošanu, kombinējot attālinātās un klātienes nodarbības. Jau ierastās apmācības tiešsaistē, tiks papildinātas ar atbilstoši epidemioloģiskajām nosacījumiem organizētām klātienes nodarbībām – eksperimentālo un praktisko daļu DU laboratorijās. STEM jomas pasniedzēji, kas nav no Daugavpils pašvaldības teritorijas, tiks nodrošināti ar naktsmājām, lai pilnībā varētu apgūt apmācību tēmas un iesaistīties neformālo tīklojumu veidošanā.

Projekta mērķis ir veicināt zināšanu attīstību un izglītojamo karjeras izvēli STEM un uzņēmējdarbības jomā, izstrādājot un īstenojot izglītojošas programmas, interaktīvas tematiskās nodarbības, koprades telpas un citus interaktīvus pasākumus pedagogiem un skolēniem. Projekta vadošais partneris ir Daugavpils pilsētas dome, savukārt sadarbības partneri ir Daugavpils Universitāte un Tronheimas Zinātnes centrs (Norvēģijā).

Iepazīstieties ar plānoto apmācību saturu šeit un piesaki savu dalību, aizpildot anketu ŠEIT.

Liene Leikuma-Rimicāne,

Projekta eksperts zinātnes un pētniecības jautājumos

Daugavpils Universitāte

liene.rimicane@du.lv

Vairāk informācijas par projektu:

Jolanta Ūzuliņa, projekta koordinatore

Daugavpils pilsētas domes Attīstības departamenta

Stratēģiskās plānošanas un starptautisko sakaru nodaļa

Jolanta.uzulina@daugavpils.lv