2023. gada 16. maijā projekta “Naratīvs, forma un balss: literatūras iesakņotība kultūrā un sabiedrībā” (Nr. VPP-LETONIKA-2022/3-0003) ietvaros Masarika Universitātes Filozofijas fakultātes Valodniecības un baltistikas institūtā notika diskusija par dažādu stilu tekstu nozīmi latviešu valodas kā svešvalodas apguvē. To vadīja latviešu valodas lektore un projekta pētniece Kristīne Ante. Diskusijā piedalījās studenti, kuri apgūst latviešu valodu Brno.
Brno īstenotās baltistikas studiju programmas specifika ir tā, ka tā ir saisīta nevis ar Austrumeiropas, bet Ziemeļeiropas reģionu. Beidzot studijas studenti labā līmenī pārvalda divas no reģiona valodām: latviešu, lietuviešu, somu vai igauņu. Studiju procesā liela nozīme ir studiju materiāliem un mācību grāmatām. Diskusijā tika noskaidrots studējošo viedokli par latviešu valodas apguvē izmantoto tekstu satura, tematikas un formas atbilstību viņu vajadzībām un interesēm. Viņi atzinīgi novērtēja studiju procesā izmantotos materiālus, norādīja uz katra mācību līdzekļa stiprajām un vajājām pusēm, kā arī salīdzināja somu valodas un literatūras kursos izmantotās pieejas ar latviešu valodas kursiem.
Daži studenti ir raduši svešvalodu apgūt intuitīvi, izaicinot sevi ar samērā sarežģītu leksiku jau valodas apguves sākumposmā, savukārt citiem nepieciešama daudz pakāpeniskāka un sistemātiskāka pieeja. Tikšanās gaitā tika vērtēts arī tas, cik daudz un kāda veida autentiskos tekstos viņi jau šobrīd izmanto, ko viņi var ieteikt saviem kursabiedriem, kā arī gūta ierosme jaunu studiju materiālu sagatavošanai. Ar diskusijā gūtajām atziņām varēs iepazīties Daugavpils Universitātes (DU) pētnieces Kristīnes Antes sagatavotā populārzinātniskā publikācijā un LNB raidierakstā.