Šī gada 3.-6. aprīlī Projekta dalībnieki no partnerinstitūcijām viesojās Latvijā un Lietuvā. Vizītes programma bija ļoti piesātināta. Daugavpilī viesi apmeklēja Daugavpils Valsts ģimnāziju (DVĢ), kur notika gan projekta aktivitāšu apspriešana, gan debates ar DVĢ skolēniem. Tāpat projekta dalībnieki apmeklēja Daugavpils Universitāti, kur notika darbs ar projekta materiāliem, uzdevumu precizēšana, kā arī tikšanās un diskusija ar prof. Ilgu Salīti. Diskausijas tēma bija saistīta ar transformatīvo un ilgtspējīgo izglītību.kā arī pārrunātas aktivitātes par “UNESCO skolotāju izglītības un tālākizglītības katedras pieredzi : tradīciju un inovāciju mijiedarbību ilgtspējīgai izglītības attīstībai”.
Tālāk projekta dalībnieki devās uz Lietuvas galvaspilsētu Viļņu. Vītauta Dižā Viļņas universitātē profesori Laima Galkute stāstīja par ESD mācību ietvaru skolu attīstībai Eiropā. Savukārt Rūta Krasauskienė no Lietuvas Izglītības ministrijas Valsts izglītības aģentūras un prof. Giedre Kvieskienė klātesošos iepazīstināja ar Valsts izglītības programmu jaunumiem Lietuvā un pedagogu tālākizglītības prioritātēm.
Nobeigumā UNESCO Lietuvas birojā projekta dalībnieki veica projekta aktivitāšu kopsavilkumu un vienojās par uzdevumiem veiksmīgam projekta noslēgumam.
Projekta īstenotāji pateicās sadarbības partneriem, īpašs paldies Daugavpils Valsts ģimnāzijas vadībai un skolotājiem par lielisku porfesionālā darba pieredzes popularizēšanu.
Pateicamies arī DU Starptautisko un sabiedrisko attiecību daļai, Zinātņu prorektoram par atbalstu projekta īstenošanas laikā.
ERASMUS+ PROJEKTs “IZGLĪTĪBA ILGTSPĒJĪGAI ATTĪSTĪBAI: SUPERVĪZIJA 4.0”
Īstenošanas laiks: 2020. gada 1. septembris – 2023. gada 31. augusts.
Partnerinstitūcijas: Fehtas Universitāte (Vācija), Daugavpils Universitāte (Latvija), Kārļa Universitāte (Čehija), Vītauta Dižā Universitāte (Lietuva), Edinburgas Universitāte (Skotija), Itālijas Asociācija ilgtspējīgai zinātnei, Targovistes Izglītības pārvalde (Rumānija), Oldebburgas Kompetenču centrs izglītībai ilgtspējīgai attīstībai (Vācija), Bučiomenes pamatskola (Rumānija), Oitenas vidusskola (Vācija), Daugavpils Valsts ģimnāzija (Latvija).
Sasniedzamie rezultāti:
SR1: ESD Curriculum Frame for School Development in Europe (vadlīniju izstāde izglītības ilgtspējīgai attīstībai un to ieviešanai izglītības iestādēs īstenotajām programmām).
SR2: pedagogu profesionālās pilnveides nostādņu izstrāde izglītības ilgtspējīgai attīstībai ieviešanai izglītības iestādēs.
SR3: mārketinga stratēģijas izstrāde un īstenošana izglītības ilgtspējīgai attīstībai popularizēšanai Eiropas izglītības iestādēs.
Vairāk informācijas par projektu:
Dr. paed. Mg. psych. M.Kravale-Pauliņa