DUISStudentiemDarbiniekiemProjektiKontakti
A+
DUISStudentiemDarbiniekiemProjektiKontakti

Daugavpils Universitātē norisinājusies 11. Starptautiskā bioloģiskās daudzveidības pētījumu konference

27.10.2022
dalies:
drukā:

No 20. līdz 21. oktobrim Daugavpils Universitātē notika 11. Starptautiskā bioloģiskās daudzveidības pētījumu konference, kuru LIFE projekta LIFE FOR SPECIES „Apdraudētas sugas Latvijā: uzlabotas zināšanas un kapacitāte, informācijas aprite un izpratne”, Projekta Nr. LIFE19GIE/LV/000857 ietvaros organizēja Daugavpils Universitātes Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju institūts. Konference norisinājās hibrīd formātā, piedāvājot iespēju to apmeklēt gan klātienē gan virtuāli Zoom vidē. Kopā konference pulcēja vairāk nekā 180 dalībniekus, no tiem 141 piedalījās klātienē, Daugavpilī, taču iespaidīgs apmeklētāju skaits piedalījās arī attālināti – aptuveni 40. Konferencē ar posteriem un ziņojumiem tika pārstāvētas 17 valstis: Latvija, Lietuva, Igaunija, Somija, Vācija, Austrālija, Kanāda, Ukraina, Čehija, Norvēģija, Spānija, Portugāle, Indija, Filipīnas, Taivāna, Kazahstāna, Uzbekistāna.

Konferencē paralēli bioloģiskās daudzveidības pētījumu tēmām tika organizētas arī divas paralēlās sekcijas – viena no tām sadarbībā ar LIFE projektu LatViaNature par aktualitātēm invazīvo sugu izpētē, bet otra – par izglītības nozīmi bioloģiskās daudzveidības saglabāšanā sadarbībā ar Daugavpils Universitātes UNESCO katedru.

Konferenci 20. oktobrī atklāja Daugavpils Universitātes zinātņu prorektors Arvīds Barševskis un ar video uzrunu sveica arī UNESCO katedras vadītājs izglītības ilgtspējīgai attīstībai jautājumos profesors Čārlzs Hopkinss no Jorkas Universitātes, Kanādā. Pēc ievadvārdiem, konference turpinājās ar plenārsesiju kurā ar ziņojumiem piedalījās starptautiski atzīmi pētnieki un savas jomas eksperti – William F. Laurance – Džeimsa Kuka universitātes Zinātnes un inženierzinātņu koledža, (Austrālija); Rolands Ratfelders – biedrība “Zaļā Brīvība” (Latvija); Nicole Fenton – Québec en Abitibi-Témiscamingue Universitātes asociētā profesore un Mežu izpētes institūta direktore (Kanāda); kā arī Thomas von Rintelen – Berlīnes Dabas muzejs, Evolūcijas un bioloģiskās daudzveidības zinātņu institūts (Vācija).

21. oktobrī apmeklētājiem tika piedāvāts noklausīties jebkuru no sev interesējošajiem 62 ziņojumiem kādā no 5 paralēlajām sekcijām par visdažādāko tēmu pētījumiem bioloģiskās daudzveidības jomā, kā arī aplūkot kopumā 60 posterus.

Pateicamies visiem par dalību, vēlam iedvesmu un panākumus bioloģiskās daudzveidības izpētē un gaidīsim turpmākajos pasākumos!

Konferenci organizēja Daugavpils Universitāte LIFE projekta “Apdraudētas sugas Latvijā: uzlabotas zināšanas, kapacitāte, dati un informētība” (LIFE FOR SPECIES, projekta Nr. LIFE19GIE/LV/000857) ietvaros.