DUISStudentiemDarbiniekiemProjektiKontakti
A+
DUISStudentiemDarbiniekiemProjektiKontakti

Fonda vēsture

dalies:
drukā:

Else Marie, dzimusi 1927.gada 25.martā Kopenhāgenā, Dānijā, kā jurisprudences studenta un lauku māju “Teracina” Grīvā, Daugavpilī (Latvija) īpašnieka Otto Tschermaka un viņa sievas Marie P. Nielsen (Verninge, Dānija) meita.

Savu bērnību Else Marie pavadīja Kopenhāgenā un laika posmā no 1926.-1933.gada vasaras brīvlaikā visa ģimene viesojās “Teracinā” – ferma, kas atradās Grīvā, Daugavpilī (Latvija), kad mātei nomira tēvs 1933.gadā viņa pārvācās uz šo fermu. Pouls Ejbijs Hansens – Else Marie mātes radinieks – no 1933.gada līdz 1938.gadam bija fermas saimnieks. Mūsdienās viņa dēls Karls Edvards Ejbijs Hansens ir Else Marie Tschermakas fonda priekšsēdētājs.

Else Marie mācījās Daugavpils pamatskolā un Daugavpils Valsts Skolotāju Institūtā no 1933. līdz 1939.gadam. Viņa ļoti priecājās, apmeklējot šo skolu Daugavpilī. Pateicoties par šīm laimīgajām atmiņām kopā ar savu vīru Svendu A. R. Bentholmu, savā testamentā nolēma/novēlēja izveidot fondu ar nolūku, piedāvājot Daugavpils Universitātes studentiem grantus studijām Rietumeiropas valstīs.

Otrā Pasaules kara laikā pēc dramatiskiem notikumiem kā bēgle 1947.g. viņa ieradās Dānijā. Dānijā viņa strādāja kā tulks/sekretāte Svenborgā, kur viņa apprecējās ar farmaceitu Svendu Bentholmu. Viņi kopā devās uz Indonēziju, Holandi, Ugandu un dzīvoja kā emigranti, strādājot farmācijas kompānijās apmēram 30 gadus. Pēc tam viņi atgriezās Fāborgā, Dānijā.

1998.gada 1.septembrī Else Marie Tschermaka (Bentholm) mira.

Else Marie un Svenda Bentholm griba paredz, ka mantojuma līdzekļi tiek ieguldīti Else Marie Tschermaks fondā kā materiālā palīdzība Daugavpils Universitātes studentiem studijām ārvalstīs kādā no Eiropas valstu Universitātēm.

Fonda padome ir nolēmusi piešķirt pāris stipendijas ikgadus dažiem Daugavpils Universitātes studentiem studijām ārvalstīs un pasniedzējiem (DU absolventiem) kvalifikācijas celšanai ārvalstīs.