For studentsContacts
A+
For studentsContacts

Veiksmīgi noslēgusies pirmā brioloģijas vasaras skola Latvijā tiešsaistē

02.02.2022
share:
print:

Šonedēļ, 29. septembrī Daugavpilī veiksmīgi noslēdzās tiešsaistē pirmā Latvijā Brioloģijas vasaras skola: “No sūnu noteikšanas līdz praktiskai izmantošanai”, kuru finansiāli atbalstīja Valsts izglītības attīstības aģentūra un organizēja Daugavpils Universitāte. Brioloģijas vasaras skolā piedalījās desmit studenti no astoņām valstīm, kā arī pasniedzēji no Daugavpils Universitātes.

Studenti izmantoja sūnu sugu noteikšanai noteicējus, virtuāli apskatīja mežu, purvu, smilšakmens un piejūras tipiskos biotopus Latvijā. Tiešsaistē tika gatavoti un raksturoti sūnu paraugi izmantojot mūsdienīgus noteicējus, mikroskopus, kameras un datorus.

Studentiem bija iespēja mācīties un identificēt atšķirīgas sūnu mikroskopiskās pazīmes. Tika diskutētas arī jaunākās tendences sūnu aizsardzībā Eiropā. Studenti aizraujoši veica arī praktiskos darbus meklējot atšķirīgas sūnu sugas savā apkārtnē kā arī strādājot grupās un prezentējot savus rezultātus, kas ļāva veicināt sadarbību starptautiskā vidē. Studenti iepazinās arī ar bioloģiskās daudzveidības pētījumiem Daugavpils Universitātē, Daugavpils novada vides resursiem, Latvijas kultūru, nacionālajiem ēdieniem, mūziku, sportu un mākslu, kā arī tūrisma iespējām.

Saites nosaukums asdfafsd