• A- A A+
 • Zināmi DU Gada balvas zinātnē 2018 saņēmēji

  Aktualizēts 11.03.2019 10:05

  Daugavpils Universitātes (DU) Senāta sēdē, kas notika 2019. gada 6. martā, tika apstiprināti „DU Gada balva zinātnē 2018” un „DU Gada balva jaunajam zinātniekam 2018” saņēmēji.

  DU Gada balvas zinātnē apbalvojumi tiek piešķirti Daugavpils Universitātes zinātniekiem par izciliem sasniegumiem zinātnē, kas sekmējuši DU zinātnisko attīstību. Gada balvas tiek pasniegtas divās nominācijās: „Daugavpils Universitātes Gada balva zinātnē” un „Daugavpils Universitātes Gada balva jaunajam zinātniekam” un divās zinātņu grupās: dabaszinātņu, matemātikas un inženierzinātņu grupā un humanitāro, sociālo un izglītības zinātņu grupā.

  Saskaņā ar Nolikumu par Daugavpils Universitātes Gada balvas zinātnē piešķiršanu pretendentu izvērtēšanu veic DU Zinātnes padomes izveidota ekspertu komisija 7 cilvēku sastāvā, tai skaitā pa 3 Latvijas Zinātnes Padomes atzītajiem ekspertiem katrā no minētajām zinātņu grupām. Komisijas lēmumu par balvas piešķiršanu apstiprina DU Senāta sēdē, atklāti balsojot.

  „DU Gada balvu zinātnē 2018” saņem:

  • humanitāro, sociālo un izglītības zinātņu grupā Humanitāro un sociālo zinātņu institūta direktora p.i., Reģionālo studiju centra “Latgales pētniecības institūts” vadošā pētniece, Humanitārās fakultātes Latviešu literatūras un kultūras katedras profesore Dr. theol. ANITA STAŠULĀNE par nozīmīgiem starpdisciplināriem pētījumiem un Daugavpils Universitātes konkurētspējas stiprināšanu starptautiskā mērogā.
  • dabaszinātņu, matemātikas un inženierzinātņu grupā Dabaszinātņu un matemātikas fakultātes Ģeogrāfijas un ķīmijas katedras docente, Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju institūta Biotehnoloģiju departamenta vadošā pētniece Dr. chem. JEĻENA KIRILOVA par nozīmīgiem zinātniskajiem pētījumiem jaunu luminiscentu savienojumu molekulārā dizaina un īpašību izpētē, kā arī šo savienojumu pielietojuma metožu izstrādi un ieviešanu fluorescentās analīzes un diagnostika s jomās.

  „DU Gada balvu jaunajam zinātniekam 2018” saņem:

  • humanitāro, sociālo un izglītības zinātņu grupā Humanitāro un sociālo zinātņu institūta Kultūras pētījumu centra pētniece Dr. philol. OKSANA KOVZELE par nozīmīgiem zinātniskajiem pētījumiem literatūrzinātnē, valodniecībā un kultūras studijās.
  • dabaszinātņu, matemātikas un inženierzinātņu grupā Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju institūta Biosistemātikas departamenta pētnieks Dr. biol. MAKSIMS ZOLOVS par nozīmīgiem zinātniskajiem pētījumiem zooloģijas jomā.

  DU Gada balvas zinātnē piešķiršanas tradīcija tika uzsākta 2009. gadā, kad apbalvojums tika piešķirts par 2008. gada sasniegumiem.

  Svinīgā balvu pasniegšana notiks otrdien, 12. martā,  plkst. 18:00 Daugavpils teātrī (Rīgas ielā 22a) „DU Gada balvas zinātnē un Gada balvas pasniegšanas ceremonijā”.

  Papildu informācija:
  DU Zinātņu daļa
  Tālr. 65425452
  e-pasts: zinda@du.lv

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!