• A- A A+
 • Zināmi Daugavpils Universitātes Gada balvas zinātnē 2017 saņēmēji

  Aktualizēts 12.03.2018 16:19

  Daugavpils Universitātes (DU) Senāta sēdē, kas notika 2018. gada 12. martā tika apstiprināti „DU Gada balvas zinātnē 2017” un „DU Gada balva jaunajam zinātniekam 2017” saņēmēji.

  DU Gada balvas zinātnē apbalvojumi tiek piešķirti Daugavpils Universitātes zinātniekiem par izciliem sasniegumiem zinātnē, kas sekmējuši DU zinātnisko attīstību. Gada balvas tiek pasniegtas divās nominācijās: „Daugavpils Universitātes Gada balva zinātnē” un „Daugavpils Universitātes Gada balva jaunajam zinātniekam” un divās zinātņu grupās: dabaszinātņu, matemātikas un inženierzinātņu grupā un humanitāro, sociālo un izglītības zinātņu grupā.

  Saskaņā ar Nolikumu par Daugavpils Universitātes Gada balvas zinātnē piešķiršanu pretendentu izvērtēšanu veic DU Zinātnes padomes izveidota ekspertu komisija 7 cilvēku sastāvā, tai skaitā pa 3 Latvijas Zinātnes Padomes atzītajiem ekspertiem katrā no minētajām zinātņu grupām. Komisijas lēmumu par balvas piešķiršanu apstiprina DU Senāta sēdē, atklāti balsojot.

  „DU Gada balvu zinātnē 2017” saņem:

  • humanitāro, sociālo un izglītības zinātņu grupā Humanitārās fakultātes Angļu filoloģijas un translatoloģijas katedras asociētā profesore Dr. philol. Sandra Meškova par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas literatūrzinātnē, latviešu literatūras un kultūras vērtību izpētē, inovatīvu pienesumu pasaules jaunāko literatūrteorētisko atziņu popularizēšanā,
  • dabaszinātņu, matemātikas un inženierzinātņu grupā Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju institūta Ekoloģijas departamenta profesore Drbiol. Nataļja Škute par augstiem sasniegumiem molekulārās bioloģijas un bioķīmijas nozarēs, inovatīvu DNS pētniecības metožu izstrādi un pētījumu rezultātu publicēšanu nozīmīgos Eiropas zinātniskajos žurnālos ar augstu citējamības indeksu.

  „DU Gada balvu jaunajam zinātniekam 2017” saņem:

  • humanitāro, sociālo un izglītības zinātņu grupā Daugavpils Universitātes Humanitāro un sociālo zinātņu institūta Sociālo pētījumu centra pētniece un vecākā statistiķe Droec. Alīna Ohotina par ieguldījumu reģionālās ekonomikas, reģionu investīciju klimata un pārrobežu sadarbības izpētes starptautiska mēroga statistiskajos pētījumos un to rezultātu publicēšanu nozīmīgos Eiropas zinātniskajos žurnālos,
  • dabaszinātņu, matemātikas un inženierzinātņu grupā Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju institūta Tehnoloģiju departamenta pētniece un viesdocente Dr. phys. Irēna Mihailova par izciliem sasniegumiem funkcionālu nanostrukturētu materiālu pētniecībā, perspektīva virziena – nanobiosensorikas ieviešanu, pētījumu rezultātu publicēšanu nozīmīgos zinātniskajos žurnālos ar augstu citējamības indeksu.

  DU Gada balva zinātnē tiek piešķirta vienu reizi gadā. DU Gada balvas zinātnē  ieguvēji  uzstāsies Daugavpils Universitātes 60. starptautiskās zinātniskās konferences plenārsēdē, kas notiks šī gada 26. aprīlī.

  DU Gada balvas zinātnē piešķiršanas tradīcija tika uzsākta 2009. gadā, kad apbalvojums tika piešķirts par 2008.gada sasniegumiem. Šogad „Daugavpils Universitātes Gada balva zinātnē” un „Daugavpils Universitātes Gada balva jaunajam zinātniekam” tiks piešķirta desmito reizi.

  Svinīgā balvu pasniegšana notiks otrdien, 13. martā,  plkst. 18:00 Daugavpils teātrī (Rīgas ielā 22 a) „DU Gada balvas zinātnē un Gada balvas pasniegšanas ceremonijā”.

  Papildu informācija:
  DU Zinātņu daļa
  Tālr. 65425452
  e-pasts: zinda@du.lv

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pasākumu kalendārs

  < Decembris >
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31 1 2 3 4 5 6

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!