• A- A A+
 • VIAA ir atbalstījusi DU starptautisko vasaras skolu „Reģionālo studiju vasaras skola „Atklāj Latviju caur Latgales novadu!””

  Aktualizēts 30.01.2019 18:10

  Daugavpils Universitāte ir saņēmusi finansiālu atbalstu latviešu valodas apmācībai ārvalstniekiem projekta „Reģionālo studiju vasaras skolas Atklāj Latviju caur Latgales novadu!” ietvaros. Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) izsludinātajā konkursā tika saņemti 15 pieteikumi, un DU ir to septiņu augstākās izglītības iestāžu vidū, kurai piešķirts finansējums vasaras skolas organizēšanai, komisijas vērtējumā saņemot 18 punktus no iespējamajiem 18 punktiem.

  Vasaras skola notiks 2019. gada 12. – 21. jūlijā un tās norisē iesaistīsies ārvalstu studējošie vai akadēmiskais un pētnieciskais personāls, lai iepazītos ar Latgales novada savdabību, reģionālo pieeju valstsmācībā un apgūtu latviešu valodu. Vasaras skolas ieviešanā tiks izmantota CLIL (Content and language integrated learning) pieeja, valodas apguvi integrējot satura tematikā, un komunikatīvā latviešu valodas mācību metodika. Vasaras skolas norisi nodrošinās augsti kvalificēti DU docētāji un darbinieki.

  Iespēja saņemt Latvijas valdības stipendiju ir desmit ārvalstu dalībniekiem no šādām valstīm. Tie pretendenti, kas nesaņems apstiprinājumu dalībai vasaras skolā, varēs tajā piedalīties arī par maksu.

  Pieteikšanās dalībai vasaras skolā notiks no 2019. gada 1. februāra līdz 1. aprīlim. Pieteikumus dalībai vasaras skolā izskatīs konkursa komisija, kas piešķirs stipendijas, pamatojoties uz pretendentu CV un motivācijas vēstulēm.

  Vasaras skolas mērķis – sniegt iespēju projekta mērķauditorijai apgūt latviešu valodu un Latvijas reģionālās studijas, lai veicinātu ārvalstnieku iepazīšanos ar Latvijas valsti un sabiedrību, veidotu izpratni par Latvijas reģioniem un kultūrtelpu, stimulētu apmācāmos izmantot latviešu valodu publiskajā komunikācijā un rosinātu apsvērt tālākās sadarbības iespējas ar Latviju.

  Vasaras skolu realizē DU Humanitārās fakultātes Latvijas studiju centrs.

  Vasaras skolas vadītāja: Dr. philol., prof. Maija Burima.

  “Reģionālo studiju vasaras skolas Atklāj Latviju caur Latgales novadu! aktualitātēm var sekot vasaras skolas mājas lapā un Facebook.

  Šo projektu finansiāli atbalsta Valsts izglītības attīstības aģentūra.

  PAPILDU INFORMĀCIJA

  Dr. philol., prof. Maija Burima
  DU HF Latvijas studiju centra vadītāja
  E-pasts: summerschool@du.lv

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pasākumu kalendārs

  < Septembris >
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30 1 2 3 4 5 6

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!